Британська антимонопольна служба проведе перевірку ринку штучного інтелекту
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Британська антимонопольна служба проведе перевірку ринку штучного інтелекту
У Великій Британії антимонопольна служба, Упраління з питань конкуренції та ринків, розпочинає дослідження ринку розробок базових моделей штучного інтелекту та їх впливу на ринкову конкуренцію в технологічному секторі. Про це повідомив Bloomberg.
У межах дослідження управління має оцінити, як можуть розвиватися конкурентні ринки базових моделей штучного інтелекту та сфери їх використання. Разом із цим, досліджуватиме, які можливості та ризики ці сценарії можуть створити для конкуренції та захисту споживачів. Розробка штучного інтелекту торкається низки важливих питань, зокрема безпеки, захисту, авторського права, конфіденційності та прав людини, а також способів роботи ринків.
У подальшому на основі проведеного аналізу управління має розробити керівні принципи для підтримки конкуренції та захисту споживачів у цій сфері.
«Штучний інтелект — це технологія, яка швидко розвивається та має потенціал змінити спосіб конкуренції компаній, а також стимулювати значне економічне зростання, — повідомила виконавча директорка управління Сара Карделл. — Вкрай важливо, щоб потенційні переваги цієї трансформаційної технології були легко доступні для компаній і споживачів Великої Британії, а люди залишалися захищеними від таких проблем, як неправдива або оманлива інформація. Наша мета — допомогти цій новій технології розвиватися таким чином, щоб забезпечити відкриті конкурентні ринки та ефективний захист споживачів».
Своє бачення щодо регулювання ринку розвитку ШІ управління має представити у вересні. Упродовж місяця зацікавлені фахівці та компанії можуть надіслати управлінню свої пропозиції.
Нагадаємо, уряд Великої Британії ухвалив рішення виділити 100 мільйонів фунтів стерлінгів, а це 124,5 мільйонів доларів, для початку фінансування робочої групи, яка буде розробляти базові моделі штучного інтелекту з подальшим їх застосуванням у громадській сфері та економіці.
Фото: Pexels