В Україні стартує інформаційна кампанія «Кібернасильство: знаємо та протидіємо»

В Україні стартує інформаційна кампанія «Кібернасильство: знаємо та протидіємо»

15:58,
25 Листопада 2024
961

В Україні стартує інформаційна кампанія «Кібернасильство: знаємо та протидіємо»

15:58,
25 Листопада 2024
961
В Україні стартує інформаційна кампанія «Кібернасильство: знаємо та протидіємо»
В Україні стартує інформаційна кампанія «Кібернасильство: знаємо та протидіємо»
Ініціатива відбувається у межах щорічної міжнародній акції «16 днів проти насильства».

В Україні стартує інформаційна кампанія «Кібернасильство: знаємо та протидіємо», спрямована на актуалізацію теми протидії насильству в цифровому середовищі. Про це повідомив Офіс віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, який оголосив її спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційний центром з надання правничої допомоги, повідомила пресслужба Мін’юсту.

Кампанію приурочили до щорічної міжнародної акції «16 днів проти насильства»: з 25 листопада по 10 грудня громадяни в понад 100 країнах світу активізують свої зусилля для збільшення обізнаності про всі форми насильства в суспільстві й те, що йому немає виправдання.

«Зі стрімким розвитком інформаційних технологій та соціальних мереж, ми частіше стикаємося з випадками знущань та переслідувань в онлайн форматі. Хоч це насильство і відбуваються віртуально, шкоди воно завдає реальної — репутаційної, психологічної та фізичної. Постраждати може будь-яка особа незалежно від віку, раси чи національності. А найбільш вразливими до цього є діти, жінки та представники ЛГБТІК+. Так, зокрема з початком повномасштабної війни ризики стикнутися з проявами кібернасильства значно зросли. Ворог використовує соціальні мережі, якими щодня користуються мільйони українців, як повноцінний інструмент війни. Загроза стати постраждалими чи зазнати впливу насильницького контенту є актуальною для кожного та кожної, хто використовує інтернет», — йдеться в повідомленні.

Дослідження Economist Intelligence Unit показало, що 85% опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті, а 38% жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. За результатами опитування дітей віком 6–17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.

Зазначається, що основними проявами насильства в цифровому середовищі є кіберпереслідування, кібердомагання, домашнє насильство з використанням інтернету, шантаж, маніпуляції, образи, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.

Мета кампанії — допомогти користувачам ідентифіковувати, знати та вміти протидіяти ознакам такого насильства в мережі.

«Щорічно наприкінці осені ми проводимо цю акцію, аби привернути увагу суспільства до питання насильства та важливості спільнодії у боротьбі з його найрізноманітнішими проявами. Зокрема, в період війни зросли прояви насильства в інтернеті. Мета нашої кампанії — привернути увагу до цієї проблеми та дати інструментарій як ідентифікувати й протидіяти подібним загрозам. Важливо, аби громадяни знали, як убезпечити себе і уникнути загрозливих ситуацій в інтернеті», зазначила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції міністерка юстиції Ольга Стефанішина.

Упродовж 16 днів Міністерство юстиції розповідатиме в соцмережах про різні види насильства в інтернеті, поширюватиме рекомендації як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги тощо. Публікації об’єднуватимуть гештегами #кібернасильство_знаємо_протидіємо та #16днів_проти_насильства.

Своєю чергою ООН в Україні оголосило сьогодні, 25 листопада, у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, старт міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».

Старт міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»

У межах кампанії #СтопНасильствуЗараз упродовж наступних 16 днів розповідатимуть про те, як: помітити ознаки гендерно зумовленого насильства; втрутитися та підтримати постраждалих; отримати допомогу.

Деталі кампанії #16ДнівПротиНасильства й те, як до неї долучитися, представили на спеціальній вебсторінці.

Зазначимо, 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно.

Фото: ілюстративне / пресслужба Міністерства юстиції

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду