LMF & The Ukrainians Media представили проєкт «Як здобувати друзів для України»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
LMF & The Ukrainians Media представили проєкт «Як здобувати друзів для України»
Команда Lviv Media Forum Львівського медіафоруму спільно з The Ukrainians Media розробили онлайн-проєкт «Як здобувати друзів для України» про правила комунікації в байдужому або недружньому середовищі. Своїм досвдіом для проєкту поділилося 17 людей, які працюють у різних сферах та країнах, розвиваючи підтримку України. Про це повідомив Львівський медіафорум та The Ukrainians.
«Міжнародна підтримка України не сталася сама собою. Це результат зусиль тисяч амбасадорів та амбасадорок, які закликають, нагадують, доводять, що відсіч російській агресії і перемога України у війні за незалежність — в інтересах цивілізованого світу», — зазначило медіа.
Проєкт зібрав принципи, інструменти, історії успіху й практичні рекомендації сімнадцятьох людей, які обстоюють українську точку зору в розмовах з іноземцями. Герої проєкту — дієвці з різних сфер: мистецтва, бізнесу, благодійності, правозахисту, медіа, психології тощо. Вони знаходять спільну мову з американцями, шведами, бельгійцями, данцями, французами, італійцями тощо. Поради й приклади, зібрані тут, можуть бути інструкцією, банком ідей чи джерелом для натхнення.
«Ідея проєкту виникла в команди Львівського медіафоруму як продовження конференції LMF 2024, присвяченої пошуку спільної мови в поляризованому світі. Українці часто нарікають на стіну нерозуміння з боку іноземців у відповідь на заклики підтримувати нашу боротьбу проти російської агресії. Та чи все ми робимо для того, щоб нас почули і правильно зрозуміли? Ми вирішили знайти людей, які навчились відчиняти віконця в цій стіні і можуть навчити цього інших», — прокоментував креативний директор Львівського медіафоруму Отар Довженко.
Серед героїв проєкту:
- Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова громадської організації «Центр громадянських свобод», нагородженої Нобелівською премією миру 2022 року.
- Софія Терлез, клінічна психологиня.
- Юлія Юрчук, історикиня, перекладачка зі шведської.
- Оля Мирович, керівниця Львівського медіафоруму.
- Ярина Груша, публіцистка, викладачка Міланського державного університету.
- Денис Довгополий, підприємець, співзасновник і керуючий партнер GrowthUP Group.
- Леся Оробець, політикиня і громадська діячка.
- Владислав Рашкован, фінансист, із 2017 року — заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду.
- Ольга Сагайдак, голова правління ГО «Коаліція дієвців культури».
- Олександр Снідалов, віцепрезидент телекомунікаційної компанії emnify.
- Маріанна Душар, письменниця, антропологиня, дослідниця кухні.
- Наталія Попович, засновниця One Philosophy, керівниця Ukraine House в Данії
- Світлана Романко, юристка, засновниця і виконавча директорка міжнародної організації Razom We Stand.
- Люба Шипович, президентка фонду Dignitas, засновниця ГО Razom for Ukraine.
- Марія Золкіна, експертка фонду «Демократичні ініціативи».
- Алевтина Кахідзе, художниця.
- Наташа Мюллер, блогерка, дослідниця ефективних комунікацій.
Героям проєкту ставили одні й ті самі запитання, однак у відповідях — розмаїття досвіду і підходів, унікальні історії й колорит: від узагальнених рекомендацій до повчальних історій, від міжнародних фінансів до борщу з хлібом.
«Ми розуміємо, що множина правильних відповідей на питання “як здобувати друзів для України?” на цьому не вичерпується, і закликаємо читачів шукати власні ноу-хау й ділитися ними, — каже Отар Довженко. — Це тільки початок розмови: ми плануємо серію зустрічей, присвячених інструментам обстоювання своєї думки в не досить прихильному до Україні середовищі».
Проєкт підтримав міжнародний фонд «Відродження», його втілили на своїй платформі The Ukrainians Media.
Фото: The Ukrainians Media