Нацполіція має доступ майже до 60 тисяч камер відеоспостереження

Нацполіція має доступ майже до 60 тисяч камер відеоспостереження

18:30,
26 Вересня 2024
4453

Нацполіція має доступ майже до 60 тисяч камер відеоспостереження

18:30,
26 Вересня 2024
4453
Нацполіція має доступ майже до 60 тисяч камер відеоспостереження
Нацполіція має доступ майже до 60 тисяч камер відеоспостереження
З прийняттям закону МВС зможе визначати права адміністраторів у системі відеоспостереження, обсяги інформації й терміни її зберігання, а також обов’язкове логування всіх доступів.

На сьогодні Нацполіція має доступ до майже 60 тисяч камер відеоспостереження, які розміщені на території України. Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко в інтерв’ю Укрінформу.

«Усі ці камери розподілені у різних структурах і об’єднані у різні системи регіонального і місцевого рівнів. На найвищому рівні камери об’єднані інтеграційною платформою Національної поліції. У МВС планують об’єднати усі наявні рівні в один, який буде розміщений у міністерстві, — поінформував Тимченко. — До вказаної, верхньорівневої, платформи зможуть бути підʼєднані решта вже розгорнутих систем, що працюють тепер на території України».

За його даними, таких систем, що належать субʼєктам різних форм власності, наразі є понад 600.

Коментуючи побоювання експертів щодо того, що будь-яка надмірна концентрація інформації з відеокамер є загрозою, він пояснив, що МВС, як і фахівці з інформаційної безпеки, дотримується думки, що для цього має бути єдиний адміністратор.

«Тоді й адмініструвати легше, і легше визначити відповідального та впроваджувати єдині стандарти з інформаційної безпеки. Якщо стандартів немає, і якщо відповідальність розпорошена серед 600 адміністраторів наявних систем, то, звичайно, тоді вразливостей набагато більше. Тому законопроєктом про єдину систему відеомоніторингу і передбачено впровадження єдиної системи, яка має бути об’єднана у Міністерстві внутрішніх справ», — заявив заступник міністра.

За його словами, з прийняттям закону МВС зможе визначати права адміністраторів, терміни зберігання інформації, обсяги інформації, а також обов’язкове логування всіх доступів.

Заступник міністра також запевнив, що МВС не має наміру використовувати для розбудови єдиної системи відеоспостереження програмне забезпечення та обладнання, яке виготовляють у РФ або в країні, яка має зв’язки з нею.

«Ми вже звернулися до Кабінету Міністрів України за роз’ясненням щодо встановлення єдиного регулятора, який буде визначати, яке саме програмне забезпечення точно не можна використовувати або яке рекомендовано використовувати», — уточнив він.

Нагадаємо, законопроєкт № 11031 «Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки», який забезпечить законодавче підґрунтя для функціонування в Україні масштабної системи відеомоніторингу, на початку вересня включили до порядку денного розгляду Верховної Ради.

Фото: заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко / Укрінформ

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду