Львівська студія Skeiron оцифрувала масові поховання біля Ізюма
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Львівська студія Skeiron оцифрувала масові поховання біля Ізюма
Львівська студія Skeiron оцифрувала місця злочинів російських воєнних на Харківщині — масові поховання біля Ізюма і зруйноване село Кам’янка, та представила їх у 3D-моделях. Проєкт реалізували за ініціативи й фінансування американського фонду Говарда Баффета, повідомила команда Skeiron на своїй фейсбук-сторінці.
Фахівці оцифрували масові поховання в сосновому лісі поблизу Ізюма, де були виявлені тіла 449 людей. Також у цифрових моделях відтворили відділок поліції, де росіяни катували місцевих жителів та українських військових. На цифрових копіях можна побачити вигляд будівлі ззовні, центральний вхід, коридори й камери, де утримували людей.
Команда Skeiron також зафіксувала вулиці й уцілілі будівлі під час роботи в майже зруйнованому селі Кам’янка Ізюмського району та за допомогою дрона зробила аерофотознімки.
«Масові поховання під Ізюмом, поліцейський відділок в Ізюмі, де катували людей, і село Кам’янка, яке майже повністю стерто з лиця землі — є важливими свідченнями жахів, пережитих під час російської окупації. Ці місця символізують біль, страждання та непоправні втрати, що пережили люди внаслідок російської агресії», — акцентували у Skeiron.
Фахівці вважають, що проєкт матиме важливе значення для збереження історичної пам’яті.
«Точні цифрові копії допоможуть історикам, археологам та дослідникам глибше зрозуміти ці події та вшанувати пам'ять жертв», — зазначили у Skeiron.
Додамо, масове поховання біля Ізюма виявили 15 вересня 2022 року після звільнення значної частини Харківської області від російських військ. Під час ексгумації знайшли 447 тіл: 414 цивільних (194 чоловіки, 215 жінок, 5 дітей), 22 військовослужбовців та 11 тіл, чию стать не вдалося встановити. У більшості випадків причина загибелі — насильницька смерть, а в 30 тіл були явні сліди катувань.
Могили розташовані серед дерев і відзначені дерев’яними хрестами з номерами на них. Серед похованих переважно були цивільні, іноді діти, а також принаймні 17 солдатів ЗСУ. Більшість загиблих померли від артилерійського вогню, мін та авіаударів. Тіла також мали сліди катувань, зокрема мотузки на шиї, зв’язані руки, поламані кінцівки та вогнепальні поранення, а в декількох чоловіків були ампутовані геніталії.
Читайте також:
- Документальний фільм «Могила» про масове поховання в Ізюмі презентують у Лондоні
- Вбивцям письменника Вакуленка загрожує довічне ув’язнення. Справа передана до суду
Фото: відділок поліції в Ізюмі, де росіяни катували місцевих жителів / скриншот відео Skeiron