«Фільтр» представив основні тренди медіаграмотності 2024 року
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Фільтр» представив основні тренди медіаграмотності 2024 року
Із кожним роком сфера медіаграмотності продовжує змінюватися відповідно до нових викликів та можливостей, які виникають з розвитком інноваційних технологій. Національний проєкт медіаграмотності «Фільтр» за підтримки Smart Angel підготував аналітичний звіт про основні тренди медіаграмотності на 2024 рік.
«Аналіз трендів медіаграмотності є ключовим для того, щоб організації, які працюють у цій сфері, могли ефективно реагувати на нові виклики та адаптувати до них свої стратегії і проєкти», — зазначила керівниця Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко. Також, за її словами, це стимулює розвиток нових підходів у залученні різних аудиторій.
Серед ключових тенденцій, які визначатимуть розвиток медіаграмотності в Україні та світі, у звіті вказали:
- Акцент на інклюзивності та появі нових цільових аудиторій
Розвиток медіаграмотності має враховувати потреби різних соціальних груп, зокрема вразливих категорій населення, таких як внутрішньо переміщені особи, ветерани, люди на тимчасово окупованих територіях, люди старшого віку, а також людей з інвалідністю. Звіт підкреслює важливість інклюзивного підходу, який сприятиме залученню всіх верств суспільства до критичного споживання та створення медіаконтенту.
- Особливості використання штучного інтелекту для розвитку медіаграмотності
Звіт розглядає як можливості, так і ризики, пов’язані з використанням ШІ у сфері медіаграмотності. Технології ШІ можуть стати потужним інструментом для фактчекінгу та аналізу інформації, але водночас створюють загрози через можливість поширення дезінформації та маніпуляцій.
- Боротьба з дезінформацією під час виборів
У 2024 році у світі відбудеться найбільша в історії кількість виборів, що підвищує ризики дезінформації. Звіт пропонує рекомендації щодо підвищення стійкості громадян до фейкових новин та забезпечення прозорості виборчого процесу.
- Навчання медіаграмотності без терміна «медіаграмотність»
Розвиток критичного мислення та медіакультури українців через інноваційні практики та підходи. Адже інтерактивні та візуальні формати сприяють залученню різних аудиторій до критичного мислення і медіаобізнаності.
Ознайомитися зі звітом можна за посиланням.
Фото: «Фільтр»