Просвітницький проєкт «УКультура» запустив подкаст

Просвітницький проєкт «УКультура» запустив подкаст

13:57,
13 Травня 2024
959

Просвітницький проєкт «УКультура» запустив подкаст

13:57,
13 Травня 2024
959
Просвітницький проєкт «УКультура» запустив подкаст
Просвітницький проєкт «УКультура» запустив подкаст
Перші випуски присвячені розвитку української культури часів здобуття незалежності та сучасного її стану.

У межах просвітницького проєкту «УКультура», який знайомить з історією української культури через безкоштовні відеолекції, інтерв’ю зі знаковими діячами та дослідниками, надає доступ до великої бібліотеки, також запустили подкаст. Про це повідомили організатори проєкту.

На стримінгових платформах уже виклали 15 епізодів, що присвячені культурі доби незалежності, XX та ХІХ століть.

Випуск «Українська культура доби незалежності» записала для «УКультури» докторка філософії кафедри слов’янських мов і літератур Гарвардського університету, перекладачка Ярослава Стріха.

Вона розповідає про те, як попри економічні кризи, революції, російський колоніалізм і врешті загарбницьку війну, у відповідь на запит громадянського суспільства сформувалася українська політична нація. Значну увагу у випуску присвячено тому, як колективні травми радянського минулого і російської агресії переосмислюються в українському сучасному мистецтві, формується український культурний канон, уживаються різні пам’яті та як наша демократія забезпечила успіх українського проєкту.

Слухати подкаст «УКультура» можна на стримінгових платформах Megogo, Google Podcast, Apple Podcast та Spotify.

Нагадаємо, «УКультуру» заснувала професорка НаАУКМА Лариса Довга, а незмінною консультанткою та науковою редакторкою проєкту стала професорка, історикиня Наталія Яковенко.

Проєкт був створений на гроші приватної компанії Dovgiy Family Office. «УКультуру» також підтримали Міжнародний благодійний фонд відродження Києво-Могилянської академії, Український інститут, Фонд відродження та фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Восени 2023 року всі лекції на платформі переклали та озвучили польською мовою. До запуску також готується англійська версія сайту. Портал враховує аспект інклюзивності.

Фото: інноваційний освітній проєкт «УКультура»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду