В Україні запустили освітній ресурс про ризики використання ШІ в поширенні дезінформації
В Україні запустили освітній ресурс про ризики використання ШІ в поширенні дезінформації
В Україні запустили сайт «Штучний інтелект і дезінформація», на якому представлені освітні ресурси, що допоможуть підвищити обізнаність, як штучний інтелект може бути використаний для поширення дезінформації. Про це повідомив «Інститут Інноваційного Врядування», який втілює проєкт за підтримки Посольства Великої Британії у Києві.
«Проєкт “Розуміння штучного інтелекту” спрямований на вирішення зростаючої проблеми використання сервісів штучного інтелекту для створення та розповсюдження контенту без відповідного фактчекінгу та перевірки правдивості інформації, шляхом надання творцям контенту, журналістам і користувачам соціальних мереж знань та інструментів для розпізнавання та протидії пропаганді, що генерується штучним інтелектом», — зазначено у повідомленні.
На сайті викладені тематичні статті та відео українською та англійською мовою. Також опубліковано «Посібник для творців контенту», розроблений фахівцями аналітичного центру для того, щоб допомогти журналістам та користувачам соціальних мереж навчитися виявляти фейки та протидіяти російській пропаганді, коли вона поширюється з використанням технологій штучного інтелекту.
«За допомогою цього проєкту ми прагнемо створити більш поінформовану та відповідальну цифрову спільноту, яка може критично оцінювати та оскаржувати достовірність контенту, створеного штучним інтелектом», — пояснили в Інституті інноваційного врядування.
Нагадаємо, раніше команда Міністерства цифрової трансформації України разом із «Лабораторією цифрової безпеки» та Експертним комітетом із питань розвитку ШІ при Мінцифри розробила рекомендації для українських журналістів щодо відповідального та безпечного використання інструментів штучного інтелекту.
Рекомендації були створені в межах реалізації Дорожньої карти регулювання ШІ в Україні. Документ передбачає, що держава надасть бізнесу практичні поради, як підготуватися до майбутнього регулювання у сфері ШІ, і лише після цього буде ухвалено національне законодавство.
Фото: Інститут інноваційного врядування / фейсбук