ЦЕДЕМ та «Фільтр» у партнерстві із ЮНЕСКО запускають кампанію з інфомедійної грамотності у воєнний час

ЦЕДЕМ та «Фільтр» у партнерстві із ЮНЕСКО запускають кампанію з інфомедійної грамотності у воєнний час

16:45,
18 Вересня 2024
1117

ЦЕДЕМ та «Фільтр» у партнерстві із ЮНЕСКО запускають кампанію з інфомедійної грамотності у воєнний час

16:45,
18 Вересня 2024
1117
ЦЕДЕМ та «Фільтр» у партнерстві із ЮНЕСКО запускають кампанію з інфомедійної грамотності у воєнний час
ЦЕДЕМ та «Фільтр» у партнерстві із ЮНЕСКО запускають кампанію з інфомедійної грамотності у воєнний час
Проєкт, спрямований на підвищення інформаційної стійкості та знайомство з можливостями ШІ, триватиме сім місяців.

Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) спільно з Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України у партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки Японії розпочинають проєкт «Медіа- та інформаційна грамотність у воєнний час: будуємо інформаційну стійкість». Кампанія триватиме сім місяців, повідомили організації у фейсбуці.

Проєкт покликаний посилити медіа- та інформаційну грамотність українців, підвищити обізнаність про інформаційні загрози та виробити практичні навички використання сучасних інформаційних технологій у повсякденному житті.

Як розповіла директорка ЦЕДЕМ Олеся Холопік, компоненти цього проєкту відображають реальні запити українського суспільства в часи війни. Інформаційна кампанія це відповідь на щоденні інформаційні атаки, яких зазнає Україна. Проєкт покликаний посилити інфомедійну грамотність українців. Також він допоможе розвивати навички з розпізнавання ШІ та опанувати його інструменти, що потрібні для розвитку суспільної стійкості до інформаційних загроз.

«Штучний інтелект відіграє дедалі важливішу роль у сучасному світі, і наше завдання — допомогти молоді, державним службовцям та усім громадянам опанувати його можливості, а також знати про виклики, які з ним пов’язані. Завдяки всебічному навчанню, яке охоплюватиме технічні, етичні та практичні аспекти, ми сприятимемо розвитку інновацій та вдосконаленню державних послуг, — розповіла керівниця Національного проєкту з медіаграмотності “Фільтр” Ольга Кравченко.Особлива увага приділятиметься залученню молоді до освоєння ШІ, адже це не лише готує їх до роботи в нових умовах, але й стимулює створення креативних ідей для вирішення реальних проблем. Таким чином, ми допомагаємо підготувати нове покоління до майбутнього, де ШІ стане рушійною силою глобальної конкурентоспроможності».

У межах проєкту ЦЕДЕМ спільно з «Фільтром» запланували провести:

  • інформаційну кампанію в соцмережах для підвищення медіа- та інформаційної грамотності, спрямовану на чоловіків, зокрема військових та ветеранів;
  • спільну з партнерами конференцію з медіаграмотності під час Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності, щоб залучити ключові сторони у сфері розвитку медіа- та інформаційної грамотності: державні органи, громадські організації, міжнародних партнерів та медіа;
  • навчання для молоді та держслужбовців, щоб вони краще розуміли вплив штучного інтелекту на інформаційний простір, а також могли використовувати його у своїй професійної діяльності, навчанні чи соціальних ініціативах;
  • розробити та розповсюдити посібник для посилення стійкості українських незалежних регіональних медіа до викликів сучасного інформаційного простору.

Проєкт триватиме до квітня 2025 року. Усі матеріали щодо активностей у межах проєкту будуть розміщені на сайтах ЦЕДЕМ та «Фільтра», а також на їхніх сторінках в інстаграмі, фейсбуку й тіктоку.

Нагадаємо, наприкінці серпня «Фільтр» представив аналітичний звіт про тренди медіаграмотності на 2024 рік, серед яких — використання штучного інтелекту для розвитку медіаграмотності.

Фото: ілюстративне / «Фільтр» у фейсбуці

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду