Google запустить кампанію протидії дезінформації перед виборами в ЄС
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Google запустить кампанію протидії дезінформації перед виборами в ЄС
Google готується запустити кампанію боротьби з дезінформацією в п'яти країнах Європейського Союзу (ЄС) напередодні парламентських виборів. Про це повідомляє Reuters.
З березня внутрішній підрозділ Jigsaw, що займається боротьбою з загрозами для суспільства, запустить серію анімованих рекламних роликів на платформах «ТікТок» та «Ютуб» у п’яти країнах ЄС: Бельгії, Франції, Німеччині, Італії та Польщі.
У рекламі використовуватимуть так звані методи «пребункінгу», розроблені в партнерстві з дослідниками з Кембриджського і Брістольського університетів, покликані допомогти глядачам виявити маніпулятивний контент ще до того, як вони з ним зіткнуться.
«Пребункінг — це єдина техніка, принаймні, з тих, що я бачила, яка однаково ефективно працює в усьому політичному спектрі», — сказала керівниця дослідницького відділу Jigsaw Бет Голдберг.
Минулого місяця розслідування, проведене Службою зовнішніх дій ЄС (EEAS), виявило 750 випадків навмисного поширення недостовірної інформації іноземними суб'єктами, багато з яких висловлювалися на підтримку вторгнення Росії в Україну.
Рекламу Jigsaw буде перекладено всіма 24 офіційними мовами ЄС, заявили в компанії. Кампанія триватиме щонайменше місяць, а потім, залежно від охоплення та ефективності, її можуть продовжити. Результати кампанії мають намір оприлюднити влітку 2024 року.
Новий склад Європарламенту громадяни ЄС обиратимуть у червні.
Нагадаємо, європейський закон про цифрові послуги, що набув чинності для найбільших компаній торік, а вповні набуває чинності з 17 лютого 2024 року, вимагає від великих онлайн-платформ і пошукових систем докладати більше зусиль для боротьби з незаконним контентом і ризиками для громадської безпеки. Порушення закону загрожує штрафом у розмірі 6% від річного доходу компанії або блокуванням її ресурсів у ЄС.
Компанії «Мета» і «TiкToк» вирішили оскаржити в суді розмір збору, які вони повинні сплачувати в Євросоюзі для забезпечення вимог щодо модерації контенту великими платформами відповідно до згадуваного закону.
Фото: логотип Google / Getty Images