У Давосі демонструють добірку відео українців у тіктоку
Український дім у Давосі у межах Всесвітнього економічного форуму організував виставку «691 день, що визначає твоє майбутнє» / «Deciding Your Tomorrow». У межах виставки можна оглянути добірку коротких відеороликів з тіктоку, знятих українцями у повсякденні, щоб засвідчити, що життя в країні триває попри війну, повідомило агентство Reuters.
The Ukraine House in Davos put up an exhibit showing TikTok videos filmed by Ukrainians during their daily life to show the world that life in the country continues despite the war pic.twitter.com/NOaMGgjTJf
— Reuters (@Reuters) January 15, 2024
Виставку організував Український дім в Давосі разом з Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у співпраці з Офісом Президента України. Захід покликаний привернути увагу до протистояння України російській агресії та акцентувати на тому, що Україна потребує незмінної підтримки міжнародних партнерів.
Виставка «691 день, що визначає твоє майбутнє» в Українському домі в Давосі
«Чим довше триває війна, тим складніше говорити про Україну, тому що, звичайно, менше уваги до неї. Але це не означає, що це менш важливо, і саме тому ми тут. Тому що я вважаю, що потрібно продовжувати говорити про Україну якомога голосніше і сильніше», — зазначив артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф.
Майданчик Українського дому в Давосі відіграє роль простору для дискусій та дебатів. Запланована триденна дискусійна програма, що об’єднає світових політичних лідерів, мислителів та активістів для обговорення ключових аспектів захисту життя і свободи українців.
«Ця виставка надає місце для життєво важливих розмов, запрошуючи всіх нас глибоко замислитися над значними викликами та тріумфами, які пережили українці в умовах постійної загрози», — зазначено у повідомленні «Українського дому в Давосі» на фейсбук-сторінці.
До дискусій «Як зміцнити та посилити співпрацю для здобуття перемоги?», «Як подолати зовнішню агресію, одночасно зміцнивши власне суспільство та політичну систему?» запрошені Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції (2006–2014), прем’єр-міністр Швеції (1991–1994), член Наглядової ради YES; Тобіас Більстрем, міністр закордонних справ Швеції; Святослав Вакарчук, громадський активіст, лідер гурту «Океан Ельзи»; Рікардо Гаусман, професор економічного розвитку Гарвардського університету; Джон Гербст, директор Євразійського центру Атлантичної ради, посол США в Україні (2003–2006); Ярослав Грицак, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету; Вольфганг Ішингер, посол у відставці, президент Ради Фонду Мюнхенської конференції з безпеки, член Наглядової ради YES; Керсті Кальюлайд, Президентка Республіки Естонія (2016–2021), членкиня Наглядової ради YES; Тата Кеплер, медична волонтерка, засновниця благодійного проєкту «Птахи»; Олександр Корнієнко, перший заступник Голови Верховної Ради України; Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України; Сергій Плохій, професор історії України, директор Українського науково-дослідного інституту Гарвардського університету; Нуріель Рубіні, виконавчий директор Roubini Macro Associates; Вадим Скібіцький, заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України; Тімоті Снайдер, професор історії та світової політики Єльського університету; Ніл Фергюсон, старший науковий співробітник Інституту Гувера, Стенфордський університет; Томас Фрідман, міжнародний оглядач New York Times; Артем Чех, письменник і військовослужбовець Збройних сил України.
Фото: Український дім в Давосі / фейсбук