У канадській провінції Онтаріо вивчатимуть тему Голодомору у школах

У канадській провінції Онтаріо вивчатимуть тему Голодомору у школах

15:10,
29 Листопада 2023
1086

У канадській провінції Онтаріо вивчатимуть тему Голодомору у школах

15:10,
29 Листопада 2023
1086
У канадській провінції Онтаріо вивчатимуть тему Голодомору у школах
У канадській провінції Онтаріо вивчатимуть тему Голодомору у школах
Уряд Онтаріо також виділив 400 тис. доларів для продовження дії мобільного класу з вивчення Голодомору.

Уряд провінції Онтаріо ухвалив рішення щодо включення вивчення Голодомору 1932–1933 років до курсу історії Канади для 10 класу з вересня 2025 року. Про це повідомив міністр освіти Канади Стівен Лечче під час пресконференції в понеділок, поінформував «Інтерфакс Україна».

За словами Лечче, зростання екстремізму, зокрема комунізму та марксизму, є прямою загрозою для демократії, соціальної згуртованості й цінностей канадців.

«Я сповнений рішучості посилити освіту, зокрема шляхом включення до програми 10 класу з історії Канади обов'язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору. Це допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахіть, зрозуміти небезпеку тоталітаризму й захистити фундаментальні канадські цінності свободи й демократії від комуністичного екстремізму»,  сказав Лечче.

Канада стала першою країною у світі, яка визнала 2008 року Голодомор геноцидом українців. У 2014 році Канадсько-українська фундація (КУФ) розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті й підвищенню обізнаності канадців про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності в 1932–1933 роках.

Уряд Онтаріо виділяє 400 тис. доларів для продовження Національного туру та його основного компонента — мобільного класу для вивчення Голодомору.

Голова правління КУФ Віктор Гетьманчук зазначив, що це дасть змогу мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6–12 класів до експериментального навчання.

«На сьогодні в мобільному класі вже прослухали лекції про Голодомор понад 70 тис. осіб у всій Канаді, що навчаються в більш ніж 500 канадських школах»,  повідомив Гетьманчук.

Уточнимо, Канадсько-українська фундація — національний благодійний фонд, заснований 1995 року на 18-му Конгресі українців Канади з метою координації, розроблення, організації та реалізації проєктів допомоги канадців Україні та іншим організаціям у Канаді.

Нагадаємо, 24 листопада канадська атлантична провінція Острів Принца Едварда визнала Голодомор актом геноциду українців. Це остання, десята, провінція Канади, яка прийняла це рішення.

На фото — мобільний клас для вивчення Голодомору

Фото: Канадсько-українська фундація

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду