В Україні створюють відкритий реєстр заблокованих сайтів
В Україні започаткували сайт uablocklist, на якому збирають інформацію про заблоковані сайти. Наразі представлена інформація про 1613 заблокованих ресурсів.
«Команда uablocklist веде постійний моніторинг законодавчих рішень органів влади у сфері регулювання інтернету.
Ми ведемо у зручному форматі реєстр блокувань інтернет-ресурсів та розповідаємо про найцікавіші випадки обмеження доступу до сайтів, вплив санкцій на доступність сайтів у мережі “Інтернет”», — зазначено в описі проєкту.
Автори проєкту уточнили, що в базі даних uablocklist.com містяться відомості про сайти, заблоковані в Україні від початку 2021 року. На сайті вони подають таку інформацію про заблоковані вебресурси: домен заблокованого сайту; IP-адреса; статус; організація-ініціатор блокування; номер рішення; посилання на рішення; дата ухвалення рішення.
Додамо, за даними uablocklist, за 2022–2023 роки Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) внесла до переліку заборонених інтернет-ресурсів 189 позицій, ще 269 було заблоковано розпорядженнями Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ). З них 97 сайтів з доменом .ru, 55 — з доменом .ua.
Аналітики зауважили, що «більшість ресурсів було заблоковано саме у 2023 році, після того, як у березні НЦУ ввів в дію автоматизовану систему блокування інтернет-сайтів в українському сегменті інтернету».
Зі згадуваних 458 заблокованих сайтів на сьогодні не розблоковано жодного. Автори проєкту також представили тематичну спрямованість сайтів, які були заблоковані.
Нагадаємо, у березні 2023 року в Україні запровадили систему автоматичного блокування фішингових сайтів.
Фото: блокування сайтів / uablocklist