Оглядачі помітили, що соцмережа «Х» знижувала швидкість переходу на низку сайтів за лінками з постів
Оглядачі помітили, що соцмережа «Х» знижувала швидкість переходу на низку сайтів за лінками з постів
Під час переходу на окремі сайти за посиланнями, розміщеними в публікаціях на акаунтах у соцмережі «Х», колишньому «Твіттері», було зафіксовано зниження швидкості завантаження. Користувачі форуму Hacker News помітили падіння швидкості при спробах перейти на The New York Times, Facebook, Instagram, Bluesky, Substack, Times та The Washington Post, яке опублікувало розслідування з цього приводу.
Затримки в завантаженні були реалізовані через службу коротких посилань t.co. Вона використовується для обробки всіх посилань, які розміщуються в соцмережі «Х». Це дає можливість відстежувати активність і запроваджувати обмеження у швидкості переходу. Теоретично такі дії здатні вплинути на трафік і рекламні доходи компаній, на сайтах яких спостерігається триваліше завантаження.
«Це одна з тих речей, які здаються надто божевільними, щоб бути правдою, навіть для Twitter, поки ви не побачите, що незрозумілим чином потрібно 5 секунд, щоб Chrome отримав 650 байт даних», — написав колишній керівник відділу довіри та безпеки Twitter Йоель Рот у дописі на Bluesky.
Він зазначив, що «дослідження ефективності вебсайту показує, що навіть односекундної затримки достатньо, щоб люди почали перемикатися на інший контент. Це збільшує показники відмов і зменшує час, проведений на сайті. Затримки дратують навіть підсвідомо, вони здатні відганяти людей».
Автори публікації також звернули увагу на те, що затримка у завантаженні спостерігалася саме в тих новинних сайтів та соцмереж, які критикував власник соцмережі «Х» Ілон Маск.
Ілон Маск не відповів на запит журналістів про коментар. Однак після публікації розслідування затримка у швидкості завантаження новинних порталів і майданчиків-конкурентів із соцмережі «Х» зникла.
Нагадаємо, міжнародне інформаційне агентство Agence France-Presse звернулося до паризького суду з позовом проти X Corp. щодо порушення авторських прав. Агентство вимагає виплат за свій новинний контент відповідно до правил інтелектуальної власності Європейського Союзу.
Фото: The Verge