В Україну прибули шведські термінали супутникового інтернету

В Україну прибули шведські термінали супутникового інтернету

10:25,
9 Серпня 2023
1421

В Україну прибули шведські термінали супутникового інтернету

10:25,
9 Серпня 2023
1421
В Україну прибули шведські термінали супутникового інтернету
В Україну прибули шведські термінали супутникового інтернету
Партію терміналів на близько 6 мільйонів євро оплатила Німеччина.

Шведська компанія Satcube передала Україні власні термінали супутникового інтернету, які можуть використовуватись на деокупованих територіях, де не працюють мобільні та наземні мережі. Про це в інтерв’ю газеті Dagens Nyheter розповів засновник і генеральний директор Satcube Якоб Каллмер, повідомила «Європейська правда».

Satcube використовує супутникову мережу американської компанії Intelsat, яка й розмістила замовлення на постачання терміналів на суму близько 70 мільйонів шведських крон (5,97 мільйона євро). Вартість терміналів оплатить Німеччина, яка їх і передасть.

Для Satcube це найбільше замовлення від початку виробництва терміналів у 2017 році.

На першому етапі Satcube планує передати українській стороні близько 100 портативних інтернет-терміналів. За словами Каллмера, перші термінали в Україну були відправлені на початку літа.

У Satcube кажуть, що не знають, чи буде використовуватись її обладнання військовими, але не заперечують.

«Це може бути що завгодно — від підключення до польових госпіталів до підтримки зв’язку в польових умовах», — каже Якоб Каллмер.

Портативний інтернет-термінал Satcube важить близько 8 кілограмів і може надавати широкосмуговий доступ через геостаціонарні супутники зі швидкістю до 70 мегабіт на секунду. Затримка сигналу, однак, становить до однієї секунди, оскільки супутники перебувають на орбіті на висоті понад 35 000 кілометрів.

Нагадаємо, за інформацією міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, станом на квітень 2023 року Україна отримала 42 тисячі терміналів супутникового зв'язку Starlink, які забезпечують зв’язком критичну інфраструктуру після початку повномасштабного вторгнення Росії. Термінали Starlink швидші за Satcube, проте сигнал останніх заблокувати важче.

Компанію SpaceX критикували за те, що вона обмежує можливості українських військових користуватися супутниковою мережею. Зокрема, за даними The New York Times, Маск у 2022 році відмовився увімкнути Starlink поблизу Криму на прохання ЗСУ.

У червні 2023 року SpaceX уклала угоду з Пентагоном для постачання Starlink в Україну.

Фото: Satcube

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду