В інтернеті розкручують маніпуляцію про «напад» на Зеленського

В інтернеті розкручують маніпуляцію про «напад» на Зеленського

15:46,
3 Січня 2020
6770

В інтернеті розкручують маніпуляцію про «напад» на Зеленського

15:46,
3 Січня 2020
6770
В інтернеті розкручують маніпуляцію про «напад» на Зеленського
В інтернеті розкручують маніпуляцію про «напад» на Зеленського
Кілька маловідомих сайтів опублікували новину про «перші подробиці нападу на президента Зеленського». Новину активно поширюють у Facebook. MediaSapiens розбирався, чому це маніпуляція.

У своєму новорічному привітанні президент України Володимир Зеленський серед іншого сказав про Україну, де «неважливо як названа вулиця, бо вона освітлена та заасфальтована. Де немає різниці, біля якого пам’ятника ти чекаєш дівчину, в яку ти закоханий». Ці слова глави держави обурили багатьох користувачів соцмереж,і немало з них відреагували постами із хештегом #єрізниця.

Ймовірно, через флешмоб, маловідомі сайти-клікбейти почали розкручувати новину про нібито «напад» на президента. На це звернув увагу, зокрема, журналіст Артем Захарченко.

MediaSapiens виявив, що новина із однаковим кричущим заголовком «Совершено нападение на Президента Зеленского: первые подробности» з’явилася на таких сайтах: provokators.topvremya.com.uamigmuzon.info. Заголовок для привернення уваги зроблено так, що можна подумати, ніби на президента справді скоєно напад. Але в тексті новини йдеться про нібито «атаку» ботів.

 

Новину про «напад» із вищевказаних джерел поширюють у Facebook-спільнотах:

«Кіберполіція  зафіксувала сплеск небувалої активності фабрики ботів і лідерів думок, підконтрольних підозрюваному в державній зраді і корупції олігархові Порошенку»— пишуть у новині. Проте на сайті Кіберполіції немає жодної новини про «фіксацію небувалої активності ботів»пов’язаної з критикою президента в соцмережах. Від самого президента також не було ніяких подібних заяв.

Натомість у новині пишуть абстрактно  «на думку кіберполіції», та жодних конкретних заяв від офіційних осіб не цитують. В новині  йдеться й про «3000 ботів на зарплатні, 5-6 так званих лідерів суспільної думки». Звідки взято саме такі цифри теж невідомо.

«Метою цієї кібератаки було переконати громадян України, що війна повинна тривати, що жителі Донецька і Луганська насправді вороги, і що Зеленський — «ворог», — йдеться далі у публікації. Порошенка там називають ініціатором «атаки», який «роздмухує сепаратизм» в Україні.

Серед тих, кому не сподобалося новорічне привітання Володимира Зеленського, і справді немало тих, хто відкрито декларує свою підтримку Петра Порошенка. Проте MediaSapiens не виявив у Facebook жодного посту із хештегом #єрізниця, де б писали, що «війна має тривати».

Нагадаємо, раніше MediaSapiens пояснював, що за новий флешмоб про «велич арійської раси» поширюють у Facebook.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду