«Столична ялинка — у топ-5 європейських»: що не так з цією новиною

«Столична ялинка — у топ-5 європейських»: що не так з цією новиною

18:17,
3 Січня 2020
4502

«Столична ялинка — у топ-5 європейських»: що не так з цією новиною

18:17,
3 Січня 2020
4502
«Столична ялинка — у топ-5 європейських»: що не так з цією новиною
«Столична ялинка — у топ-5 європейських»: що не так з цією новиною
Автори:
«Ялинка в Києві — одна з найкращих в Європі! Українська ялинка в топ-5 європейських! Україна потрапила до рейтингу з 17 найкрасивіших ялинок!» — новини з такими заголовками з’явилися у багатьох українських ЗМІ. Виявилося, це не рейтинг, а просто добірка. До того ж, фото ялинки було трирічної давнини.

Днями немало українських ЗМІ написали про те, що столична новорічна ялинка увійшла до списку найкрасивіших у Європі. Проте послалися вони на сумнівний рейтинг. Це помітили, зокрема, у Vox Check. Там пояснили, в чому тут полягає маніпуляція. Також проаналізували, які саме ЗМІ про це написали.

«Більшість медіа посилаються на туристичний портал European Best Destinations — саме вони написали про красиві святкові ялинки в Європі. Але, по-перше, навіть вони самі називають це "selection of the most beautiful Christmas trees" — тобто добіркою, а не рейтингом. До того ж, це туристичний портал, і такими добірками автори, найімовірніше, промотують цікаві напрямки для подорожей. По-друге, портал використав фотографію ялинки трирічної давнини», — звертають увагу у Vox Check.

Про це написали «ТСН», «Уніан», сайт «24 каналу», «5 канал», nv.ua, The Village, «Суспільне», телеканал «Прямий», Depo.ua, «Громадське», «Цензор», «РБК-Україна», Segodnya.ua та навіть офіційний сайт КМДА.

Цікаво, що деякі українські медіа помітили таку підміну і поставили фото уже цьогорічної ялинки, наприклад, «Європейська правда».

Можливо, київська ялинка і найкраща, а можливо і ні, кажуть журналісти. Проте жодного такого рейтингу не існує, зауважують вони.

«Найчастіше фейки виникають у тих темах, які можуть викликати у нас дуже сильні емоції. Як у цьому випадку: відчуття гордості за найкрасивішу ялинку у Європі, хоч і не навмисно, але стало фейком. То ж бажаємо, щоб в 2020-му було менше фейків, дезінформації, а українську ялинку визнали найкращою уже в справжньому рейтингу», — написали у Vox Check.

Нагадаємо, недавно журналісти викрили польську «фабрику тролів», яка займалася просуванням політиків і суспільного мовника.

Фото: Vox Check

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Vox Check
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду