Європарламент розгляне резолюцію про протидію російським ЗМІ

BuzzFeed

Як свідчить остаточний проект порядку денного сесії, російський контекст дебатів пов'язаний з резолюцією «Стратегічні комунікації ЄС як протидія пропаганді третіх сторін», яку заслухають у вівторок, 22 листопада.

У документі, зокрема, зазначається, що «російський уряд активно використовує широкий спектр засобів та інструментів, таких як аналітичні центри та спеціальні фонди (наприклад, “Русский мир”), спеціальні органи (Россотрудничество), багатомовні телевізійні станції (наприклад, Russia Today), псевдоінформаційні агентства та мультимедійні послуги (наприклад, Sputnik), щоб кинути виклик демократичним цінностям, поділити Європу…».

Крім того, наголошується, що Росія вкладає фінансові ресурси для посилення інструментів дезінформації та пропаганди, що залучаються безпосередньо державою або через підконтрольні Кремлю підприємства та організації.

Резолюція винесена на голосування, яке відбудеться у середу, 23 листопада.

Нагадаємо, Росія через хакерів намагатиметься впливати на вибори в «ключових» країнах Європи як мінімум до 2018 року. Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на чиновників в адміністрації президента США Барака Обами.

comments powered by Disqus