Європарламент прийняв резолюцію про боротьбу з російською пропагандою

Європарламент прийняв резолюцію про боротьбу з російською пропагандою

16:57,
23 Листопада 2016
3065

Європарламент прийняв резолюцію про боротьбу з російською пропагандою

16:57,
23 Листопада 2016
3065
Європарламент прийняв резолюцію про боротьбу з російською пропагандою
Європарламент прийняв резолюцію про боротьбу з російською пропагандою
Автори:
Європарламент прийняв резолюцію щодо протидії пропаганді з боку Росії і терористичного угрупування ISIS.

За прийняття документу на засіданні в Страсбурзі проголосували 394 депутати, проти висловилися 179 парламентаріїв, 208 утрималися. У документі зазначається, що влада РФ веде пропаганду проти Євросоюзу і країн «Східного партнерства». Резолюція також звертає увагу на використання Росією широкого спектру інструментів, щоб поставити під сумнів демократичні цінності, внести розкол в Європу, заручитися підтримкою на внутрішній арені і створити в країнах «Східного партнерства» та ЄС враження про недієздатність їх держструктур.

Аби протидіяти антиєвропейським кампаніям, депутати Європарламенту пропонують створити невелику оперативну групу зі стратегічної комунікації та інвестувати у підвищення рівня обізнаності населення, освіту, онлайнові та місцеві медіа, журналістські розслідування та інформаційну грамотність.

Європарламент закликає Єврокомісію і країни-члени ЄС збільшити фінансування «демократичних інструментів ЄС», що підтримують свободу ЗМІ в країнах «Східного партнерства» та Росії.

«Мені поставили завдання: змалювати пропаганду з боку як державних, так і недержавних суб’єктів. Ми бачили безліч її трансформацій. Щодо Російської Федерації, то ситуація наразі зрозуміла. Після анексії Криму та агресії у східній частині України багато країн відчули на собі дезінформацію та маніпулювання фактами. Ця доповідь також стала мішенню пропаганди у процесі її підготовки», — підкреслила доповідачка Анна Фотига (Європейські консерватори та реформісти; Польща).

Депутати Європарламенту застерігають, що Кремль посилив свою пропаганду проти ЄС після анексії Криму та початку гібридної війни на Донбасі. Вони зазначають, що «російська влада застосовує широкий спектр засобів та інструментів, зокрема аналітичні центри [...], багатомовні телеканали (наприклад, Russia Today), псевдоновинні агенції та мультимедійні служби (наприклад, Sputnik), соціальні медіа та інтернет-тролів. Усе це робиться для того, аби кинути виклик демократичним цінностям, розділити Європу, консолідувати внутрішню підтримку та створити враження, що держави на східному кордоні ЄС — такі, що «не відбулись» («failed states»)». 

У резолюції наголошується, що «Кремль фінансує політичні партії та інші організації в ЄС»; документ засуджує «підтримку Росією антиєвропейських сил», зокрема праворадикальних та популістських політичних сил.

У зв'язку з пропагандою з боку ISIS в резолюції головною загрозою називають вербування терористами прихильників в країнах ЄС. Для запобігання радикалізації молодих людей пропонується підтримувати ініціативи щодо поширення ідей помірного ісламу та викриття ідеології ISIS.

Документ також містить пропозицію щодо поглиблення співпраці між ЄС і НАТО у напрямі стратегічних комунікацій. Окрім того, мова йде про посилення оперативної групи ЄС зі стратегічної комунікації та надання сильнішої підтримки медіа країн-сусідів ЄС з метою посилити їхню стійкість проти пропаганди.

Як повідомляв MediaSapiens, в порядок денний чергової пленарної сесії Європарламенту було внесено резолюцію з питань зміцнення європейської оборони та інформаційної протидії російським ЗМІ.  

DPA/Deutsche Welle
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду