Грецькі неонацисти звинувачують журналістів-розслідувальників у наклепі
Грецькі неонацисти звинувачують журналістів-розслідувальників у наклепі
Тепер цих репортерів розшукує поліція, пише Spiegel-online.
Дії правих екстремістів викрила в інтерв'ю з анонімним втікачем із «Золотої зорі» 37-річна журналістска-розслідувач Марія Псара (Maria Psara). Колишній активіст описав, як партія з допомогою штурмовиків організовувала напади на іммігрантів. Псара – одна з 14 журналістів, керівників медіа, телевізійників і коментаторів, які фігурують в обвинувальному акті «Золотої зорі».
Марія Псара, яка нині переховується, розповіла Spiegel-online, що прихильники правих екстремістів погрожували їй та її колезі після публікації інтерв'ю з колишнім членом цієї партії. «Золота зоря» розцінила це як провокацію, оскільки активість, який дав їй інтерв'ю, з того ж партійного осередку, що й 45-річний неонацист Ґіорґос Рупакіас (Giorgos Roupakias), заарештований у зв'язку з убивством Павлоса Фісссаса. Сама «Золота зоря» заперечувала свою причетність до злочину.
Провідник «Золотої зорі» Ніколаос Міхалольякос (Nikolaos Michaloliakos) стверджує, що інтерв'ю вигадане і розцінює висвітлення медіа убивства музиканта як «наклеп на третю за важливістю політичну партію країни». У висунутому обвинуваченні неофашисти вимагають кинути журналістів до в'язниці, інакше «держава координуватиме нелегітимну пропаганду проти партії».
Марія Псара повідомила Spiegel-online про друге інтерв’ю, яке вона з колегою взяла у чинного члена «Золотої зорі». Його мала опублікувати щоденна газета To Ethnos. В інтерв’ю неонацист підтверджує усе те, що розповідав про партію перебіжчик. До того ж він вважає причетним до вбивства провідника партії Ніколаоса Міхалольякоса. За словами Псари, він сказав, що у будь-якому випадку той мав про це знати. «Наш інформатор осуджує убивство, тому й погодився поспілкуватися з нами», - стверджує журналістка.
Репер Фіссас – перший етнічний грек, котрий став жертвою суспільних заворушень у країні, що посилюються. Партію «Золота зоря», депутатів якої у квітні 2012 року було обрано до парламенту, звинувачують у нападах на іммігрантів, політиків і лівих активістів. Поки що вона лишається практично безкарною. Однак убивство репера Фіссаса викликало загальнонаціональне обурення та ексцеси у декількох містах.
Відтоді преса вказує й на інші акції правих екстремістів. Газета To Ethnos повідомила, що напади на іммігрантів - складова частка обряду посвячення у нові члени партії.
Телеканал Skai, посилаючись на лідера пакистанської громади, повідомив, що «Золота зоря» несе відповідальність за більше як 900 нападів на пакистанців. Йшлося також про існування воєнізованого підрозділу із 3 тисяч бійців, який тренують колишні військові. Також медіа повідомляли про можливе існування організованих групп «Золотої зорі» у школах.
Лідери усіх інших партій засудили правих екстремістів у газеті To Vima. «Демократія не беззахисна, - заявив прем'єр-міністр Антоніс Самарас (Antonis Samaras). – У нас є засоби захистити себе від подібних провокацій».
Проти правих виступила грецька влада. По всій країні провели рейди. П'ятьох неонацистів арештували у п'ятницю [20 вересня] поблизу партійного офісу у Тессалоніках. Вони мали при собі балончки зі сльозогінним газом та розкладні ножі. За дорученням міністерства громадського порядку служби по боротьбі з тероризмом займуться розслідуванням закликів неонацистів до насильства.
Популярність неофашистів серед населення дуже постраждала після убивства репера Фіссаса і розкриття інших злочинів. Якщо за тиждень до цього їх підтримували близько 15 відсотків греків, то, згідно з опитуваннях газети To Ethnos, ця цифра впала до 8 відсотків.
Автор: Ґіорґос Хрістідес (Giorgos Christides)
Джерело: Spiegel-online