Журналісти Північного Кавказу заявляють, що проти них використовують нові методи дискредитації

00:00,
16 Грудня 2013
909

Журналісти Північного Кавказу заявляють, що проти них використовують нові методи дискредитації

00:00,
16 Грудня 2013
909
Журналісти Північного Кавказу заявляють, що проти них використовують нові методи дискредитації
Незалежних журналістів Північного Кавказу звинувачують  у  підтримці екстремістів, нетрадиційній сексуальній орієнтації та зґвалтуванні, заявили учасники міжнародної конференції «Свобода слова: російські реалії, проблеми та перспективи».

Конференція відбулася 14 грудні у Москві, повідомив сайт «Кавказский узел».

«На тих журналістів, які пишуть правду, котять потужну хвилю. Їх називають вахабітами, проти них зливають всіляку дезінформацію», - розповів голова Спілки журналістів Дагестану Алі Камалов. Про  нього поширено замовну ​​статтю, що він ймовірно був одним із організаторів убивств репортерів. Подібні матеріали видають на сайтах і про інших журналістів. «Про нас пишуть всіляку   гидотну. Так Хаджимурада Камалова (убитого  2011 року засновника дагестанської газети "Черновик" - Прим. "Кавказского узла") звинуватили у тому, що він був вахабітом і загравав з екстремістами», - наголосив Камалов.

Журналіст «Черновика» і юрист Біякай Магомедов сказав: «Якщо раніше на нас навішували ярлики екстремістів, то нині  виникли зовсім несподівані загрози. Дагестанських репортерів почали звинувачувати у нетрадиційній сексуальній орієнтації, а для мусульманина це - найбільша образа». Подібне спостерігається на різних незареєстрованих сайтах, проти яких  неможливо подавати судові позови. Про це строчать у соціальних мережах і тролі, додав він.

Головний редактор газети «Общественная трибуна Ингушетии», блогер Магомед Муцольгов вважає, що  у кожному регіоні працюють «відділи пропаганди». Він привернув увагу до «феноменальних  фінансових вливань» в інтернет-ЗМІ, наслідком  яких стала  поява величезної кількості сайтів, блогів, сторінок у Facebook,  які нібито нікому не належать. Промовець висловив припущення, що вони  «належать владі та силовикам». Однак водночас він підкреслив, що довести це неможливо. «Необхідно знайти спосіб захистити себе», -  наголосив головред інгушетської газети.

Небезпечною тенденцію назвала  спроби  очорнити незалежних журналістів, звинувачуючи їх у тяжких кримінальних злочинах, оглядач «Ставропольськой правды» Валентина Лезвіна. У зв’язку з цим вона навела два наочних  приклади. Журналіста з Нальчика, лауреата премії ім. Сахарова Ігоря Цагоєв затримали за звинуваченням у розбої, потім у крадіжці, але в кінцевому підсумку  звільнили. У Ставропольському краї четвертий місяць перебуває під арештом репортер Антон Дубровський, якому влітку Спілка  журналістів Ставрополля вручала нагороду за розслідування: його звинувачують у зґвалтуванні.

За інформацією голови Спілки журналістів Дагестану Алі Камалова,  упродовж двох десятиліть у республіці вбили 16 журналістів, 11 з них загинули за останні п'ять років. Жодне з цих убивств не розкрито. До винесення вироку дійшла єдина справа - про убивство у Москві дагестанського журналіста Ільяса Шурпаєва. Однак злочин перевели на побутове підґрунтя, хоча убивство, як він вважає, було замовлене у Дагестані.

Біякай Магомедов запропонував створити та  оприлюднити базу даних  - чорний список суддів та експертів, які свідомо виносять несправедливі вироки та  рішення у справах про журналістів.

Президент Фонду захисту гласності Олексій Симонов запропонував заздалегідь закликати уряд РФ включити до числа тих, кого  звільняють за амністією, журналістів, котрі висвітлюватимуть зимову Олімпіаду у Сочі.

У міжнародному форумі взяли участь журналісти та юристи з Росії, експерти Фонду захисту гласності, а також представники Спілки журналістів Туреччини та організації Article 19.

Основними темами виступів були подолання безкарності насильства щодо журналістів та неефективність розслідувань їхніх вбивств у Росії,  посилення правового регулювання у сфері поширення інформації, зокрема в інтернеті, у справах про дифамацію та екстремізм. Темі свободи слова на Північному Кавказі було присвячено окрему дискусію.

Конференцію організували міжнародна британська організація Article 19,  російський Центр захисту прав медіа і Спілка журналістів Росії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олексій Симонов. kavkaz-uzel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду