На конференції ОБСЄ у Варшаві російська делегація поширює книжки фейкових громадських організацій та пропагандистські листівки (фото)

Фрагмент листівки, яку поширює російська делегація

З 21 вересня по 2 жовтня у Варшаві проходить  Нарада ОБСЄ з розгляду дотримання зобов’язань, присвячених людському виміру (Human Dimension Implementation Meeting) – найбільша в Європі конференція з питань дотримання прав людини. У ній беруть участь представники держав-членів ОБСЄ, експерти із міжнародних питань, представники неурядових організацій та медіа.

Як повідомляє учасник конференції Роман Шутов, програмний директор ГО «Телекритика», російська делегація поширює роздаткові матеріали із недостовірними даними. Зокрема, це листівки, спрямовані на дискредитацію київського уряду. Одна з листівок є компіляцією так званих «фактів», які, на думку російських представників, підтверджують «прямі і значні порушення Україною Мінського протоколу».  Друга листівка – підбірка «спроб України блокувати моніторингову місію ОБСЄ».

В інших матеріалах, які поширювали із позначкою  «Український правозахисний комітет», мова йде про «жорстокість та злочини проти національних та мовних меншин» та спроби «створити в Україні моноетнічну країну». «Небажання бачити та розв’язати коріння проблем, які призвели до внутрішньої громадянської війни між російськомовним Південним Сходом України та рештою країни, призведе лише до подальшої ескалації», - йдеться у них.

Крім того, під час заходу роздавались книжки фейкових українських та російських «громадських організацій». Зокрема, згаданий «Український правозахисний комітет» привіз наклад книжок, присвячених порушенням прав людини під час проведення АТО на Донбасі. «Державний переворот в Україні 21 лютого 2014 року спричинив масові протести на Донбасі проти нового режиму та його політики, яка порушувала права та свободи людей в цьому регіоні», - такими словами починається це 136-сторінкове видання. Сама книга не містить повних вихідних даних (зокрема, назви і адреси видавництва), не містить жодного імені автора чи редактора (авторські права належать організації).

Серед  матеріалів російської делегації є брошура «Обмеження свободи слова та переслідування журналістів під час конфлікту в Україні», яка містить 37 сторінок з описом обмежень та насилля, які буцімто були скоєні українським урядом, армією та іншими структурами, і лише неповних 5 сторінок злочинів, скоєних «ополчєнцами». Автори видання, які презентували результати свого «моніторингу» на окремому сайд-івенті, виявляли занепокоєність закриттям українських телеканалів (однак не згадали жодного), «тисячами затриманих і закатованих українськими військовими». Однак  при цьому виявились необізнаними у справі Сергія Сакадинського (який найдовше з усіх журналістів провів у сепаратистському полоні) і не чули імені Павла Канигіна.

Тетяна Попова, учасниця конференції, заступниця міністра інформаційної політики, надіслала редакції MediaSapiens фотографії деяких із цих матеріалів: 

 

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus