Російський телеканал RT спотворив текст доповіді у справі MH17

Російський телеканал RT спотворив текст доповіді у справі MH17

17:38,
14 Червня 2016
2798

Російський телеканал RT спотворив текст доповіді у справі MH17

17:38,
14 Червня 2016
2798
Російський телеканал RT спотворив текст доповіді у справі MH17
Російський телеканал RT спотворив текст доповіді у справі MH17
Автори:
На сайті російського телеканалу мовлення за кордон RT опублікували новину про те, як розслідується справа щодо рейсу MH17, і про останній наразі звіт Спільної слідчої групи 5 країн щодо катастрофи малайзійського літака над Донецькою областю 2014 року. При цьому в кожній із мовних версій RT ця новина виглядає по-різному, але є загальні спотворення тексту звіту, представленого в Нідерландах.

Про це йдеться у матеріалі на сайті stopfake.org, що бореться з неправдивою інформацією про події в Україні.

Російська версія сайту RT повідомляє, що оскільки «в жодної з груп немає досвіду роботи з таким складним розслідуванням такого типу в такому масштабі, експерти в перебігу слідства повинні покладатися на себе». При цьому новину подали із заголовком «Слідча група у справі MH17 зізналася в нестачі досвіду для таких розслідувань».

Насправді цей абзац в оригіналі звучить по-іншому, і у трьох версіях різними мовами його вирвано з контексту: «Експерти змушені покладатися тільки на себе, тому що не мали досвіду в такому комплексному та великому розслідуванні. Будучи інноваційними у своїх діях, вони спираються на свої професійні кола і досвід, навчаючись під час того, як розслідування просувається вперед. Команда домоглась певних результатів, виявивши кілька об’єктів для судово-медичної експертизи».

«Because none of the teams has any experience with such a complex investigation of this type on such a large scale, the researchers must rely on themselves during the examination. That means being innovative, drawing on one’s professional networks and experience, and learning a lot on the job to solve problems as the examination progresses. The team has achieved some good results, with the team locating several pieces of forensic evidence».

Фото з сайту StopFake.org

Фото з сайту StopFake.org

Фактично викинувши велику частину пояснювального тексту, RT у всіх трьох версіях назвала професіоналів групи новачками без досвіду.

В іспанській версії на сайті RT повідомили, що «у Спільній слідчій групі пояснили, що аналітики змушені шукати інформацію про зброю, розроблену під час Холодної війни, з використанням відкритих джерел через інтернет».

(«El JIT ha explicado que sus analistas se ven obligados a buscar información sobre armas desarrollados durante la Guerra Fría, utilizando fuentes abiertas a través de Internet»).

Фото з сайту StopFake.org

Фото з сайту StopFake.org

В оригіналі звіту це звучало зовсім інакше: там було сказано, що ракети виготовлялись із 70-х років для воєнних цілей і їх експортували у безліч країн, й інструкції до них знайти непросто. Про те, що експерти «змушені шукати їх через інтернет», не говорилося.

Навпаки: як наголосив член слідчої групи, «це цілком відмінно від, скажімо, збирання шафи, для чого можна знайти безліч інструкцій в інтернеті».

Нагадуємо, що в лютому міжнародна дослідницька група Bellingcat опублікувала розслідування причетності російських військових до збиття малайзійського «Боїнгу» MH17. Відповідно до інформації авторів документу, «Бук», з якого збили літак MH17, доставили до українського кордону бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
newsader.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду