Новий рік — нові можливості. Огляд стипендій, грантів та конкурсів для журналістів
Новий рік — нові можливості. Огляд стипендій, грантів та конкурсів для журналістів
Світ дивовижний і сповнений можливостей, а ті з них, що будуть цікаві журналістам та студентам журфаків, ми в MediaSapiens зібрали окремо.
Ну як, ви обіцяли собі після Нового року стати більш активною, допитливою, наполегливою та працьовитою людиною? Якщо так, то в цьому огляді стипендій, грантів та конкурсів у вас буде багато можливостей довести на ділі відданість своїм обіцянкам.
Цікаві для себе пропозиції тут знайдуть фотографи, медійники, які пишуть на бізнес-тематику, фактчекери та журналісти-розслідувачі. Зверніть увагу, що в деяких програмах участь безкоштовна, але доведеться заплатити за саме подання заявки.
Стипендія для авторів, які пишуть про подорожі
Прийом заявок — до 28 лютого 2018 року.
Час проведення — травень 2018 року.
Організація World Nomads пропонує стипендію для студентів та непрофесійних авторів із тревел-тематики. Троє переможців отримають у нагороду десятиденну подорож Аргентиною у травні цього року.
Переможці також візьмуть участь у чотириденному тренінгу в Буенос-Айресі під керівництвом Тіма Невілла (Tim Neville), автора The New York Times та журналу Outside. Тренінг передбачає низку подорожей та створення на їх основі матеріалів.
Стипендія покриває вартість авіаквитків, проживання та страховку. Кожен автор також отримає 1000 доларів. На стипендію можуть подаватися автори з будь-яких країн, але які мають дуже хороші навички написання текстів англійською мовою.
Для подання заявки потрібно написати текст на одну із трьох запропонованих тем обсягом 2500 знаків, а також мотиваційний текст обсягом 1500 або менше знаків, у якому пояснити, чому саме ви маєте отримати стипендію. Одна людина може подати лише одну заявку.
Більше інформації та форма для подання заявки — за посиланням.
Безкоштовний онлайн-курс зі створення ботів для журналістів від Knight Center
Час проведення — з 12 лютого по 11 березня 2018 року.
Курс створений The Knight Center for Journalism in the Americas і доступний через платформу Massive Open Online Course.
Цей курс розповідає про основи написання бота — програми, що відповідає користувачам через текст або мову, а також про те, як створити бота на основі платформ Amazon Alexa, Facebook Messenger чи служби SMS-повідомлень. Переважна частина роботи буде виконуватися в системі для створення ботів під назвою Dexter. Слухачі курсу навчаться прописувати взаємодію між ботом та людиною й робити реакції програми більш подібними до людських.
Викладач курсу — Джон Кіфе, розробник ботів та менеджер із продуктів у Quartz Bot Studio.
Для реєстрації на курс необхідно створити профіль у системі JournalismCourses.org.
Саміт для фактчекерів від International Fact-Checking Network
Прийом заявок — до 14 лютого 2018 року.
Час проведення — з 20 червня по 22 червня 2018 року.
Міжнародна мережа фактчекерів (The International Fact-Checking Network) у партнерстві з Pagella Politica організовує п'ятий глобальний саміт для фактчекерів із 20 по 22 червня в Римі.
Організатори надають обмежену кількість стипендій на покриття витрат на переліт. До участі в саміті запрошуються представники фактчекінгових організацій, ЗМІ, неурядових організацій та науковців, які зацікавлені в обговоренні майбутнього цієї сфери журналістики.
Головні теми саміту:
- як донести факти до скептично налаштованої аудиторії;
- нові формати для перевірки фактів;
- прискорення та автоматизація процесу перевірки фактів;
- фактчекінг та платформи.
Форма для подання заявки на участь — тут. Більше інформації про саміт — за посиланням.
Гранти для журналістів-розслідувачів від Фонду розслідувальної журналістики
Прийом заявок — до 5 лютого.
Час проведення встановлюється окремо для кожного учасника.
Фонд розслідувальної журналістики (Fund for Investigative Journalism) пропонує гранти розміром до 10 тисяч доларів для журналістів, які роблять проекти з розслідування корупції, зловживання владою та вчинення неправомірних дій у публічній та приватній сферах.
Грант націлений на покриття витрат на проїзд, збір документів чи оренду обладнання, необхідного для розслідувального проекту. В заявку на грант можна включити також невеликі стипендії для учасників проекту. Половина гранту виплачується після затвердження заявки апліканта, а друга половина — після завершення проекту.
Заявки можуть подати журналісти зі США або з інших країн, за умови, що їхні проекти стосуються США: в них ідеться про громадян Америки, американський уряд чи бізнес.
Для подання заявки апліканти мають надати Фонду підтвердження від редакції про те, що створені в рамках гранту матеріали будуть потім опубліковані. Заявка також має містити чіткий фінансовий план проекту. Наступні дві хвилі прийому заявок на гранти — 7 травня і 24 вересня 2018 року.
Більше про грант — за посиланням.
Стипендія для бізнес-журналістів у Колумбійському університеті
Прийом заявок — до 15 лютого.
Час проведення — із серпня 2018 року по травень 2019 року.
Вища школа журналістики в Колумбійському університеті приймає заявки на стипендію в економічній та бізнес-журналістиці. Щороку університет приймає десять журналістів, які хочуть поглибити свої знання в бізнесі, економіці та фінансах.
Обрані стипендіати будуть слухати лекції у школах журналістики, бізнесу, права та міжнародних відносин у Колумбійському університеті. Вони також братимуть участь у різноманітних семінарах та зустрічах із керівниками компаній, економістами та науковцями, побувають в офісах нью-йоркських медіакомпаніїй та фінансових установ.
Учасники отримуватимуть безкоштовне навчання та стипендію, яка покриватиме поточні витрати.
Податися на отримання стипендії можуть журналісти, які мають принаймні чотири роки досвіду роботи та працюють на повний робочий день. Особлива увага надаватиметься зразкам робіт, які подаватимуть претенденти на стипендію.
Більше інформації про стипендію — за посиланням. Форма для подання заявки — тут. Для оформлення заявки потрібно створити акаунт на сайті університету.
Стипендія на участь у конференції Future News Worldwide 2018Прийом заявок — до 28 лютого.
Час проведення — 5-6 липня 2018 року.
Студенти та аспіранти віком від 18 до 25 років, які прагнуть побудувати кар'єру в журналістиці, можуть подати заявку на участь у конференції Future News Worldwide 2018.
Організаторами конференції виступають організація British Council та її медіапартнери (серед них — Google News Lab, Reuters, The Herald, Facebook та інші). Конференція відбудеться відбудеться 5-6 липня в Единбурзі, Шотландія.
Мета заходу — допомогти молоді у розвитку навичок, необхідних журналістам. Стипендія покриває всі витрати на авіаквитки, проживання та харчування. Податися на її отримання можуть кандидати з будь-якої країни, які володіють англійською мовою на рівні IELTS 6.5 або вище. Студенти, які брали участь у попередніх конференціях Future News Worldwide або Future NEWS, повторно подаватися на стипендію не можуть.
Про конференцію і про те, як подати заявку на отримання стипендії, — читайте тут.
Дворічна програма з навчання ділової журналістики в Китаї
Прийом заявок — до 1 березня.
Час проведення визначається окремо для учасників.
Школа журналістики та комунікцій (The School of Journalism and Communication) спільно з Університетом Цинхуа (Tsinghua University) пропонують можливість отримати ступінь магістра в галузі ділової журналістики. Програму також підтримує Bloomberg News. У її рамках передбачено обмежену кількість стипендій для найкращих кандидатів.
Навчання триватиме два роки й повністю проводиться англійською мовою. Апліканти обов’язково мають володіти ступенем бакалавра. Для подання заявки потрібно надіслати особисту заяву, документи, що підтверджують наявність ступеня бакалавра, два онлайн-листи з академічними рекомендаціями, сертифікати про рівень володіння англійської мови (TOEFL, IELTS тощо), паспортні дані.
Детальне пояснення щодо необхідних документів та особливості подання онлайн-заявки можна прочитати тут. Зверніть увагу, що за надсилання заявки стягується оплата в розмірі 800 юанів (близько 3569 гривень).
Стипендії для навчання надаються через програму Стипендій китайського уряду (CGS) або Стипендій уряду Пекіна. Вони можуть покривати вартість навчання повністю або частково. На отримання стипендії аплікантів може рекомендувати й Університет Цинхуа. Детальна інформація про стипендії доступна тут.
Грант для фотожурналістів від Alexia Foundation
Прийом заявок — до 1 березня.
Час проведення визначається окремо для учасників.
The Alexia Foundation пропонує гранти як для професійних фотожурналістів, так і для студентів. Мета грантової програми — допомогти фотографам у творенні фотоісторій, які просуватимуть ідеї культурного взаєморозуміння та збереження миру у світі.
Кандидати повинні подати короткий та змістовний план свого проекту, який демонструватиме їхню здатність візуально втілити задумані ідеї. Переможець серед професійних фотографів отримає грант у 20 тисяч доларів на втілення запропонованого проекту. Переможець серед студентів отримає можливість безкоштовного навчання у Школі суспільних комунікацій Сіракузького університету Ньюхауса та грант від 500 до 1000 доларів.
Дедлайн для професійних фотографів — 1 лютого, для студентів — 1 березня. Із професіоналів також стягується платня в 50 доларів за подання заявки на грант. До заявки окрім синопсису проекту потрібно додати резюме, лист-пропозицію та 20 фотографій, які демонструють здатність апліканта створювати фотоісторії.
Більше про грант та вимоги до оформлення фотографій — читайте тут. Переможців буде оголошено на початку квітня 2018 року.
Конкурс журналістських робіт від The One World Media Awards
Прийом заявок — до 15 лютого.
Час проведення буде оголошено пізніше.
The One World Media Awards проводить конкурс журналістських робіт, присвячених слабко висвітленим темам у соціальному, політичному або культурному житті Африки, Азії, Латинської Америки, Близького Сходу чи колишніх радянських країн.
Змагання проводиться в 14 різних категоріях. На конкурс можна подати будь-яку роботу, яка була опублікована чи трансльована між 3 лютого 2017 року та 15 лютого 2018 року. Роботи, виконані не англійською мовою, мають бути подані разом із перекладом чи субтитрами. Подання заявки коштує 165 фунтів стерлінгів для професіоналів, 45 — для журналістів-фрілансерів та 25 — для студентів.
Партнерами конкурсу є BBC, AlJazeera, SkyNews, Google та інші. Детальніше про вимоги до робіт читайте тут. Також необхідно буде зареєструватися на порталі One World Media Submission.