Як зустріти осінь із користю: огляд конкурсів та стипендій для журналістів

Як зустріти осінь із користю: огляд конкурсів та стипендій для журналістів

10:21,
3 Серпня 2017
19185

Як зустріти осінь із користю: огляд конкурсів та стипендій для журналістів

10:21,
3 Серпня 2017
19185
Як зустріти осінь із користю: огляд конкурсів та стипендій для журналістів
Як зустріти осінь із користю: огляд конкурсів та стипендій для журналістів
Стипендія на відвідування TED-конференції у Ванкувері, стажування в американських виданнях для молодих журналістів і змагання за грант для фотографів на тему «Загроза Арктиці».

Літо для медійників щоразу стає сезоном «мертвих новин» та відпусток. Усе ж MediaSapiens підшукав для вас кілька цікавих можливостей, як зробити його завершення продуктивнішим і мати кілька цікавих планів на осінь.

Цього разу в нашому огляді можливостей — конкурси статей і фотографій, стипендія для фактчекерів і табір для поціновувачів відкритих даних. Зверніть увагу, що в деяких із запропонованих можливостей є вікові обмеження або особлива процедура подачі заявки.

Конкурс на грант для фотографів від Фонду Карміньяка

Прийом заявок — до 15 жовтня 2017 року.

Час проведення залежить від заявки апліканта.

Фундація Carmignac Gestion приймає заявки на дев'яту щорічну премію Cormignac Gestion Photojournalism Award. Фонд нагороджує тих, «хто хоче йти туди, куди інші не йтимуть, та відвідати зони, значною мірою ігноровані основними ЗМІ». Тема цьогорічного змагання за грант — загроза Арктиці.

Переможець отримає грант у розмірі 50 тис. євро ($57 004) для підтримки у створенні та поширенні фотопроекту. Фонд також посприяє показу фотопроекту в міжнародних галереях та профінансує монографію.

Заявка на конкурс має містити детальний план зі створення фотопроекту, 8–15 фотографій, які належать до однієї серії або одного фотопроекту, портфоліо з не менш ніж десяти знімків, які репрезентують роботи фотографа, та CV. Подаватися на грант можуть як окремі фотографи, так і команди з фотографів, журналістів, відеографів тощо. Але проект має бути виконаний у формі фотографій.

Більше інформації можна переглянути за посиланням. Форма для подання заявки на конкурс — тут.

Стипендія для фактчекерів від IFCN Пойнтера

Прийом заявок — до 31 серпня 2017 року.

Час проведення залежить від заявки апліканта. Але не пізніше 31 січня 2018 року.

Міжнародна мережа перевірки фактів Пойнтера (The International Fact-Checking Network, IFCN) за підтримки Фонду Шаттлворта (Shuttleworth Foundation) пропонує дві стипендії розміром у $2 500 кожна. Стипендіати отримають можливість попрацювати в команді, яка займається перевіркою фактів в іншій країні, та опанувати той метод фактчекінгу, який вони оберуть.

Кандидати на стипендію мають подати детальний план: обрати організацію (й країну. — MS), яку вони хочуть відвідати, визначити тривалість свого перебування в ній, описати, чого прагнуть навчитися. Стипендіати мають провести принаймні один тиждень із обраною організацією-партнером. Також вони мають бути активними фактчекерами — працювати в організації, що перевіряє факти, має прозорі методи роботи і джерела фінансування.

Детальніше про пакет документів, необхідний для оформлення заявки, читайте тут. Переможців буде оголошено 15 вересня. Навчання в обраній організації-партнері має відбутися не пізніше 31 січня 2018 року.

Конкурс Фонду Томпсона для молодих журналістів

Прийом заявок — до 18 серпня 2017 року.

Час проведення буде оголошено згодом.

Фонд Томпсона фінансує нагороду для молодих журналістів, які працюють у країнах, що розвиваються, в рамках нагородження UK Foreign Press Association (FPA) Awards. Взяти участь у конкурсі можуть журналісти не старші 30 років, що походять із країн, у яких рівень ВВП на душу населення менший за $20 000. Проглянути перелік країн та рівень ВВП можна на сайті Світового банку (хороші новини: українці можуть подаватися на цей конкурс, погані новини — наш ВВП виглядає дуже сумно. — MS).

Учасники конкурсу повинні подати портфоліо з трьох робіт (друкованих, аудіо, відео, мультимедіа або комбінація всіх чотирьох), опублікованих протягом 12 місяців до 18 серпня. Записи можуть бути будь-якою мовою, але мають супроводжуватися дослівним перекладом англійською.

Трьох фіналістів запросять до Лондона на церемонію вручення нагород. Більше про конкурс — тут.

Open Data Media Camp

 

Прийом заявок — до 17 серпня.

Час проведення — з 13 по 17 вересня 2017 року.

Соціальна інноваційна лабораторія Молдови (проект Представництва ООН в Молдові) організовує Open Data Media Camp. На цю подію запрошуються журналісти-розслідувачі, активісти, представники неурядових організацій та блогери, які цікавляться відкритими даними.

Учасники програми обговорять роботу з даними та способи створення матеріалів на основі відкритих даних, отримають змогу взяти участь у менторській програмі, отримати нові технічні навички для маніпуляцій з основними даними тощо.

Шість учасників отримають стипендію в розмірі $1000 на основі подання короткої дослідницької пропозиції, а також чотириденний навчальний візит у Словаччину, де зможуть покращити свій досвід використання відкритих даних.

Захід проводиться безкоштовно, організатори покривають проживання, харчування і транспортні витрати. Точне місце проведення Open Data Media Camp буде окремо оголошено учасникам. Більше інформації можна прочитати тут. Посилання на форму заявки — тут.

Дистанційна стипендія для письменників від Bitch Media

Прийом заявок — до 31 серпня.

Час проведення — в чотири періоди, кожен по три місяці.

Некомерційна феміністична медійна організація Bitch Media оголосила про тримісячну дистанційну стипендію для письменників. Автори, яких обере організація, писатимуть на теми репродуктивних прав, критики поп-культури, технологій та глобального фемінізму. Кожен із учасників отримає стипендію в розмірі $2000 на весь період програми.

Стипендіати повинні будуть створити мінімум шість онлайн-статей для Bitch Media у своїй тематичній царині та один лонгрід для журналу «Bitch: Feminist Response to pop culture».

Програма проходитиме в чотири періоди:

  • з 1 січня — по 30 березня;
  • з 1 квітня — по 30 червня;
  • з 1 липня — по 30 вересня;
  • з 1 жовтня — по 31 грудня.

Програма розрахована на авторів із невеликим досвідом, які цікавляться фемінізмом і соціальною справедливістю. Один автор може подаватися на стипендію з декількох тематичних напрямків програми. Прочитати FAQ про стипендію можна тут. Подати заявку — тут.

Стипендія імені Рейгана-Фассела від Національного фонду демократії

Прийом заявок — до 15 жовтня.

Час проведення — в чотири періоди, кожен по три місяці.

Національний фонд демократії (The National Endowment for Democracy) надає стипендію для журналістів, які хочуть поглибити своє розуміння демократії та «посилити свою здатність зміцнювати демократичний прогрес». Переможці матимуть можливість провести п'ять місяців у Національному фонді для демократії (NED) у Вашингтоні, округ Колумбія.

Програма приймає заявки на стипендії на два періоди: осінь 2018 року (1 жовтня 2018 року — 28 лютого 2019 року) та весну 2019 року (1 березня — 31 липня 2019 року). Але для обох періодів кінцевий термін подання заявки — 15 жовтня 2017 року.

Для подання заявки необхідно заповнити форму, подати проектну пропозицію (практичного або наукового напрямку), надати рекомендаційні листи, надіслати CV або резюме. Зверніть увагу, що процес подання заявки поділений на п'ять окремих кроків, для кожного з них — окреме посилання.

Стипендії від TED на відвідування конференції The Age of Amazement у Ванкувері

Прийом заявок — до 10 вересня.

Час проведення — з 10 по 18 квітня 2018 року.

Організатори щорічної конференції TED приймають заявки на стипендію від медіапідприємців, правозахисників та фотографів, які хочуть відвідати їхню конференцію The Age of Amazement у Ванкувері, Канада.

На стипендію можуть податися учасники віком від 21 до 40 років, які вільно володіють англійською мовою. Організатори окремо наголошують, що апліканти мають володіти лідерськими якостями та бути «людьми дії», а не «балакунами».

TED оплачує вартість авіаквитків, проїзд від аеропорту до місця проведення конференції й назад, харчування та спільне проживання на території готелю. Серед усіх аплікантів буде обрано 20 переможців.

Більше про стипендію TED — тут. Форма заяки на стипендію — тут.

Премія імені В’ячеслава Чорновола

Прийом заявок — до 10 серпня.

Оголошення переможців — 24 грудня 2017 року.

Держкомтелерадіо приймає роботи на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Розмір премії становить 5 000 гривень. Конкурсанти мають подати:

  • клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;
  • примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (примірники друкованих засобів масової інформації, телепередачі та радіопрограми на компакт-дисках у форматі DVD);
  • копію паспорта (якщо на премію подається колектив — копії паспортів кожного члена колективу).

Адреса для подання творчих робіт: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України (з поміткою «на здобуття Премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики»). Більше інфорамції про премію можна прочитати у відповідному положенні на сайті Держкомтелерадіо.

Конкурс журналістських робіт про асоціацію між Україною та ЄС

Прийом заявок — до 20 жовтня.

Оголошення переможців — буде повідомлено згодом.

У рамках проекту Association4U проводиться конкурс на найкраще роз’яснення положень і висвітлення результатів впровадження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Конкурс проводиться в семи номінаціях: найкращий аналітичний матеріал, найкращий репортаж, найкраще інтерв’ю, найкраща історія успіху, найкращий матеріал у категорії «Суб’єктивний погляд» (найкращий матеріал художньо-публіцистичного жанру), найкраща ілюстрація (малюнок або репортажне фото), найкращий студентський матеріал. Один учасник може подавати на конкурс кілька матеріалів, але не більше одного в кожній номінації.

Подаватися можуть журналісти регіональних ЗМІ усіх форм і типів власності й фрілансери, які співпрацюють із цими ЗМІ, а також студенти факультетів журналістики вищих навчальних закладів (очної форми навчання) віком до 25 років.

До розгляду приймаються всі формати й жанри журналістських матеріалів, які вийшли в ефір на регіональному телебаченні чи радіо або були опубліковані в регіональних друкованих ЗМІ чи інтернет-виданнях у період з 15 жовтня 2016 року до 15 жовтня 2017 року. В номінації «Найкращий студентський матеріал» приймаються також неопубліковані раніше матеріали.

Переможці будуть нагороджені цінними призами (диктофонами, телефонами, зарядними пристроями, планшетами, жорсткими дисками тощо). Найкращі матеріали будуть опубліковані на сайті «Главком» (Glavcom.ua), який є інформаційним партнером конкурсу.

Більше інформації про конкурс та вимоги до оформлення робіт — тут. Конкурсні матеріали потрібно надсилати на електронну адресу ua.association4u@gmail.com із позначкою «Журналістський конкурс».

Стипендія Альфреда Френдлі

Прийом заявок — до 31 серпня 2017 року.

Час проведення — із середини березня до початку вересня 2018 року.

Стипендія Альфреда Френдлі дає можливість журналістам, які лише починають свою кар’єру, попрацювати в американських виданнях і познайомитися з їхнім досвідом. Податися на неї можуть журналісти друкованих, радіо- й онлайн-медіа віком від 25 до 35 років із країн, що розвиваються. У стипендію входить оплата проїзду, медичного страхування й витрат на проживання.

Кандидати повинні мати принаймні три роки професійного досвіду, працювати на даний момент журналістами в режимі повної зайнятості й добре володіти розмовною та письмовою англійською мовою.

Більше інформації про стипендію доступно за посиланням. Завантажити форму для подачі заявки можна тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: Joel Robison
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду