За 50 років антитютюнові кампанії у США врятували 8 млн. життів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
За 50 років антитютюнові кампанії у США врятували 8 млн. життів
Професор біостатистики Теодор Холфорд (Theodore R. Holford) та шість його колег проаналізували дані Національного бюро статистики. Точкою відліку взяли дату оприлюднення звіту «Куріння і здоров’я» – 11 січня 1964 року, адже саме опісля цього у країні почали вживати заходів щодо обмеження куріння і запустили перші антитютюнові кампанії.
З’ясувалося, що від хвороб пов'язаних з курінням за останні 50 років у США померло 17,6 млн. осіб. За підрахунками вчених, ця цифра могла би бути на 8 млн. більшою, якби не антитютюнові кампанії.
З цих 8 млн. врятованих життів приблизно 5,3 млн. припадає на чоловіків і 2,7 – на жінок. Загальне ж сума збережених років життя оцінюється в 157 млн., тобто по 19,6 років на кожну людину.
Також встановлено, що передчасну смертність вдалося скоротити на 31%. І якщо у перші десятиліття цей показник ледь сягав 11%, то наприкінці – з 2004 по 2012 роки зріс аж до 48%. Сучасний 40-річний чоловік завдяки відмові від сигарет живе приблизно на 7,8 років довше, ніж його ровесник у 1964. Близько 30% цих додаткових років життя можна пов’язувати з позитивним випливом комплексу антитютюнових заходів. Серед жінок різниця дещо менша – 5,4 роки.
Нагадаємо, в основу звіту, оприлюдненого 1964 року Головним лікарем США Лютером Террі (Luther Terry), лягли результати дворічної роботи 150 медиків і науковців. Вони проаналізували понад 7 тисяч наукових статей і провели низку власних досліджень, завдяки чому встановили – куріння напряму пов’язано з рядом хвороб.
Ця звістка стала сенсацією – протягом наступних днів у багатьох газетах матеріали про результати дослідження виходили на перших шпальтах, цій темі присвячували цілі програми й на телебаченні. Вже наступного року виробників сигарет зобов'язали розміщувати попередження про шкідливість куріння, а в 1970 році повністю заборонили рекламу сигарет на радіо і телебаченні.
Наразі курцями є 44 млн. американців або 20% населення. А поширеність куріння серед медиків є однією з найнижчих у світі – 2-3%.
Джерело: news.yale.edu