Реформу авторського права в Європі схвалила Рада ЄС

Реформу авторського права в Європі схвалила Рада ЄС

15:34,
15 Квітня 2019
2718

Реформу авторського права в Європі схвалила Рада ЄС

15:34,
15 Квітня 2019
2718
Реформу авторського права в Європі схвалила Рада ЄС
Реформу авторського права в Європі схвалила Рада ЄС
Автори:
У відомстві зазначають, що Директива має забезпечити «адекватний захист авторів і виконавців».

Про схвалення документу Радою ЄС пише "Європейська правда".

«Нові правила забезпечують адекватний захист авторів і виконавців, одночасно відкриваючи нові можливості для доступу та спільного використання захищеного авторським правом контенту в Інтернеті по всьому Євросоюзу», — зазначає відомство.

Європарламент проголосував за Директиву у березні. Тепер її мають схвалити парламенти держав-членів ЄС.

Нові правила зобов'язують такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їхні роботи онлайн. Такий підхід вже охрестили «податком на лінки».

«Європейська правда» нагадує: винятками у використанні матеріалів є аналіз тексту і даних, онлайн-навчання, збереження і поширення культурної спадщини в інтернеті.

Критики ж бояться, що нове законодавство гальмуватиме свободу висловлення поглядів, зменшивши можливості інтернет-користувачів ділитися вмістом. Представник компанії Google навіть заявляв, що через такі нововведення сервіс Google News можуть закрити у Європі.

Раніше «Детектор медіа» писав, що нововведення можуть вплинути на творців мемів, реміксів та онлайн-стримерів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
s.mind.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду