Google News можуть закрити у Європі через «податок на лінки»

Google News можуть закрити у Європі через «податок на лінки»

11:44,
19 Листопада 2018
2214

Google News можуть закрити у Європі через «податок на лінки»

11:44,
19 Листопада 2018
2214
Google News можуть закрити у Європі через «податок на лінки»
Google News можуть закрити у Європі через «податок на лінки»
Автори:
ІТ-гігант може закрити свій сервіс Google News, якщо у Європі запрацює нова Директива про авторське право.

Як пише The Guardian, такий прогноз озвучив Річард Гіґрас (Richard Gingras), віце-президент пошукової системи новин від Google. Компанія вкрай стурбована вимогою нової Директиви про авторське право, яку вже підтримав Європарламент. Остаточно за неї мають голосувати у січні, проте Google планує вплинути на Єврокомісію та членів Європейського Союзу, щоб документ таки не набрав чинності.

Як вже писав «Детектор медіа», найбільше дискусій викликають статті 11 та 13 документу.  Стаття 11 має на меті надати видавцям та медіа можливість заробляти гроші, коли такі компанії, як Google, посилаються на їхні історії. Стаття 13 вимагає від інтернет-платформ, як YouTube чи Facebook, блокувати неліцензований контент від користувачів, який захищений авторським правом. 

Річард Гіґрас нагадує, що раніше були спроби обкласти Google «податком на лінки» в Іспанії. Тоді мотивом було підтримати фінансове становище преси. Але компанія просто закрила сервіс у цій країні, що, за словами пана Гіґраса, лише зменшило трафік у іспанських веб-сайтів.

Він підкреслює й інші переваги сервісу. Приміром, нові інформаційні сайти з його допомогою можуть знайти собі аудиторію. Крім того, менеджер Google зазначив про неприбуткову природу Google News.

Сервіс справді не містить реклами, утім допомагає компанії довше затримувати користувачів на своїй платформі.

Нагадаємо, технологічні компанії різко виступають проти оновлення європейського законодавства про авторське право. У червні кілька десятків представників технологічного світу звернулися із відкритим листом до президента Європейського парламенту з попередженням, що Директива "робить безпрецедентний крок на шляху трансформації інтернету з відкритої платформи для обміну та інновацій в інструмент автоматичного спостереження та контролю його користувачів".

Натомість у Європарламенті відкидають такі закиди та наголошують, що законодавчі зміни допоможуть «авторам, виконавцям та журналістам отримувати гідну платню за свою роботу».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
gaia.adage.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду