У Раді Федерації РФ закликали на час виборів заблокувати ЗМІ–«іноземних агентів»

У Раді Федерації РФ закликали на час виборів заблокувати ЗМІ–«іноземних агентів»

15:50,
24 Січня 2018
1855

У Раді Федерації РФ закликали на час виборів заблокувати ЗМІ–«іноземних агентів»

15:50,
24 Січня 2018
1855
У Раді Федерації РФ закликали на час виборів заблокувати ЗМІ–«іноземних агентів»
У Раді Федерації РФ закликали на час виборів заблокувати ЗМІ–«іноземних агентів»
Автори:
Голова комісії Ради Федерації Росії щодо захисту державного суверенітету і запобігання втручанню у внутрішні справи Андрій Клімов закликав тимчасово заблокувати ЗМІ, оголошені «іноземними агентами».

Про це повідомило «Радіо Свобода» з посиланням на російські ЗМІ.

Такий крок, на думку російського сенатора, варто вжити через те, що іноземні ЗМІ нібито поширюють заклики бойкотувати президентські вибори в Росії.

«Американські ЗМІ закликали бойкотувати президентські вибори. Це порушення Конституції. Відкритий заклик бойкоту загальнонаціональних виборів – порушення, що може спричинити блокування. Відповідно, ми маємо всі юридичні підстави вжити заходів у відповідь», – зазначив пан Клімов. 

Він також заявив, що «діяльність деяких ЗМІ-іноагентів полягає у фактичному маніпулюванні громадською думкою в Росії, в тому числі маніпулюванні поведінкою електорату».

Вибори президента Росії планують провести 18 березня 2018 року – в річницю незаконної анексії Росією українського Криму.

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон. Того ж місяця до парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів».

Міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» «Голос Америки», проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода», телеканал «Настоящее Время»  та «Фактограф». Ці ЗМІ будуть зобов'язані звітувати перед Мін'юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США.

Держдепартамент США застеріг Москву від застосування нового закону як інструменту обмеження свободи слова.

У січні Держдума Росії прийняла у першому читанні законопроект, який дозволить визнавати фізичних осіб іноземними ЗМІ, які виконують функції «іноземного агента». Комітет захисту журналістів закликав РФ відмовитися від цього законопроекту.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
klimov342.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду