Російська Рада Федерації прийняла скандальні поправки до закону про рекламу
Російська Рада Федерації прийняла скандальні поправки до закону про рекламу
Відповідні зміни 4 липня прийняла нижня палата – Держдума РФ у другому та третьому читаннях. Ними забороняється поширювати рекламу в телепрограмах тих каналів, доступ до яких здійснюється винятково на платній основі або із застосуванням декодера. Як зазначається в законі, йдеться про ті телеканали, що розповсюджуються на території Росії з використанням обмеженого радіочастотного ресурсу за допомогою наземного ефірного мовлення.
Стурбованість з приводу цих законодавчих змін вже висловила представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович. На її думку, вони піддають плюралізм ЗМІ у Росії ще більшій небезпеці.
«Я закликаю Президента Російської Федерації накласти вето на цей зайвий обмежувальний захід, - сказала представниця ОБСЄ. – Втілення в життя цих поправок може призвести до того, що невеликі та середні приватні канали будуть відрізані від свого основного джерела доходів, яким є реклама. Це може ще більше обмежити плюралізм ЗМІ та вільний потік інформації в Росії ».
Дуня Міятович висловила сумнів щодо обґрунтування цих поправок, запропонованого російськими законотворцями. Вони заявляють, що заборона реклами необхідна для припинення несправедливої конкуренції на ринку. На думку авторів проекту, платні телеканали мають перевагу від змішаних схем фінансування (підписка і реклама), в той час як загальнодоступні телеканали такого привілею не мають.
Представниця ООН переконана, що держава має уникати надмірного регулювання медіаринку. Таким чином держава перешкоджає розвитку конкуренції та призводить до надмірної концентрації ЗМІ у вузького кола осіб, в тому числі до державних монополій, вважає вона.
Крім того, Дуня Міятович звернула увагу на те, що нововведення здатне зашкодити свободі медіа в умовах переходу на цифрове мовлення. Сотні регіональних компаній можуть втратити свої ліцензії на наземне мовлення, а внаслідок поправок до закону про рекламу мовлення у кабельних мережах чи інтернеті стане для них невигідним.