Конгресмен США про ЗМІ-«іноземних агентів» у РФ: «Це типово для тоталітарної держави»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Конгресмен США про ЗМІ-«іноземних агентів» у РФ: «Це типово для тоталітарної держави»
Про це він заявив у коментарі «Голосу Америки».
Нагадаємо, 5 грудня Мін'юст Росії оприлюднив список медіа, які вважає «іноземними агентами» згідно нового закону. До нього ввійшли «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода (РСЕ / РС)» та 7 її окремих медіапроектів, а також корпорація «Голос Америки».
«Росія не звикла до вільної преси. Росія звикла до контрольованої преси", – зазначив із цього приводу пан Енгель. – Вони [росіяни] не хочуть навіть усвідомити те, що у США ми маємо вільну пресу, у людей – різноманітні погляди - ліві та праві, за та проти. Це смішно, що Росія вдалася до таких дій проти "Голосу Америки" та інших медійних організацій. Але це типово для тоталітарної держави, тоталітарного лідера».
Він додав, що під час останнього візиту на схід України, місцеві мешканці повідомляли йому про російську пропаганду.
«Коли я востаннє був у Східній Україні, люди там казали, що єдиною пропагандою, яку вони отримували, була російська пропаганда російською мовою. Це те, що подобається Путіну. Йому не подобається вільний рух ідей», – каже американський законодавець.
Еліот Енгель порадив ЗМІ, яких Мін'юст Росії визнав «іноземними агентами», не перейматись.
«Я б за це не переживав і вважав би це почесною медаллю. І я б продовжував, і я знаю, що так ви і будете робити, [поширювати] різноманітне чудове мовлення, щоб досягати людей і давати їм інформацію, аби вони прийшли до власних висновків», – зазначив він.
Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.
Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».
Як писав MediaSapiens, днями до Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує з 1 січня 2018 року карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону. Пропонований розмір штрафу становить від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних. У новому законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.