Мін'юст Росії опублікував список ЗМІ-«іноземних агентів»

Мін'юст Росії опублікував список ЗМІ-«іноземних агентів»

10:07,
5 Грудня 2017
2930

Мін'юст Росії опублікував список ЗМІ-«іноземних агентів»

10:07,
5 Грудня 2017
2930
Мін'юст Росії опублікував список ЗМІ-«іноземних агентів»
Мін'юст Росії опублікував список ЗМІ-«іноземних агентів»
Автори:
5 грудня Міністерство юстиції Росії оприлюднило перший список медіа, які, на думку відомства, виконують функції «іноземних агентів»: це «Голос Америки» та проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода».

Перелік опубліковано на сайті Мін'юсту РФ.

«У відповідності до Закону Російської Федерації "Про засоби масової інформації" рішеннями Міністерства Російської Федерації іноземними засобами масової інформації, що виконують функції іноземного агента, визнаються: "Голос Америки", "Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода (РСЕ / РС)", телеканал "Настоящее Время" , Татарсько-башкирська служба Радіо Свобода (AzatliqRadiosi), "Сибирь.Реалии", "Idel.Реалии", "Фактограф", "Кавказ.Реалии", "Крым.Реалии"», – повідомили в російському відомстві.

Як відомо, телеканал «Настоящее Время» , Татарсько-башкирська служба Радіо Свобода (AzatliqRadiosi), «Сибирь.Реалии», «Idel.Реалии», «Фактограф», «Кавказ.Реалии», «Крым.Реалии», – це проекти медіакорпорації «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода».

Як пише Meduza, згідно ухваленого закону ці ЗМІ будуть зобов'язані звітувати перед Мін'юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами. Відомство наразі не пояснило, як повинно виглядати таке маркування.

Голова тимчасової комісії Ради Федерації Росії по захисту державного суверенітету Андрій Клімов заявив, що поки список не розширюватиметься. «Наші заходи були абсолютно дзеркальними у відповідь на утиски російських ЗМІ в США, і якщо нічого нового з того боку тут не відбудеться, у нас немає підстав розширювати цей список», - зауважив російський сенатор.

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

1 грудня голова комітету з регламенту і контролю Державної думи РФ Ольга Савастьянова заявила, що парламент може заборонити відвідини засідань американськими журналістами. Цей крок стане відповіддю на нещодавнє позбавлення журналістів RT акредитації в Конгресі США. 

Як писав MediaSapiens, днями до Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує з 1 січня 2018 року карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону. Пропонований розмір штрафу становить від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних. У новому законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
АР
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду