До парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів»

До парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів»

11:33,
29 Листопада 2017
2325

До парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів»

11:33,
29 Листопада 2017
2325
До парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів»
До парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів»
Автори:
До Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Авторами документу є член Ради Федерації Андрій Клішас та депутат Держдуми Павло Крашенінніков. Законопроект передбачає введення з 1 січня 2018 року штрафів через порушення «порядку діяльності іноземного ЗМІ, що виконує функції іноземного агента» від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних.

У законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.

За понад два порушення закону про «іноземних агентів» російські парламентарі пропонують запровадити найвищий штраф – до 5 мільйонів рублів.

Нагадаємо, 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав закон, що дозволяє Кремлю вимагати від іноземних медіа розкривати джерела фінансування і визнавати такі інформаційні ресурси, які готують новини для російської аудиторії, «іноземними агентами».

15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами.

Міністерство юстиції Росії опублікувало на своєму сайті список медіаорганізацій, яких може стосуватися новий закон. Першими, до кого його можуть застосувати, названо дев’ять засобів інформації, пов’язаних із «Радіо Свобода» та «Голосом Америки».

Пізніше стало відомо, що всі проекти «Радіо Вільна Європа»/ «Радіо Свобода» продовжать свою роботу в РФ, оскільки жодний новинний ресурс не названо «іноземним агентом» згідно підписного закону.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США.

Держдепартамент США застеріг Москву від застосування нового закону як інструменту обмеження свободи слова.

Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) назвала неприйнятними вимоги США та Росії до засобів інформації з інших країн реєструватися як «іноземні агенти».

Натомість в Австралії за прикладом США запропонують реєструвати державні ЗМІ та лобістів зарубіжних країн як іноземних агентів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
rbc.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду