Угорську журналістку будуть судити за підніжку біженцю
Петра Ласло стала відомою у вересні минулого року після того, як поставила підніжку сирійському біженцю з дитиною на руках, який тікав від поліції.
Як повідомляє The Guardian, угорська прокуратура пред'явила їй офіційне звинувачення в хуліганстві, при цьому слідчі не знайшли в її діях расової неприязні до потерпілого.
«Ласло завдала удар ногою чоловікові з дитиною на руках, але не дістала до нього. Чоловік впав сам, спіткнувшись об ногу Ласло. Це сталося, тому що один з поліцейських намагався наздогнати і затримати чоловіка», - пояснили в прокуратурі.
Петра Ласло була звільнена з роботи на телеканалі N1TV після того, як відео із її вчинком розповсюдилося в інтернеті. У Facebook було навіть створено групу The Petra László Wall of Shame (Стіна сорому Петри Ласло).
Телеканал прийняв рішення звільнити операторку через «неприпустиму поведінку». Редактор телеканалу заявив, що трудовий договір з Петрою Ласло було негайно розірвано і «справа закрита».
Як відзначалося раніше, телеканал N1TV висвітлює ситуацію із мігрантами тенденційно. The Guardian звертав увагу, що на сайті каналу можна знайти заголовки на кшталт «мігранти заполонили наші магазини» і «Гуантанамо = Угорщина».
Сама пані Ласло прокоментувала ситуацію так: «Я в шоці від того, що я зробила, і що зробили зі мною. Я не безсердечна і не расистка ... Я жінка, мати маленьких дітей, яка з тих пір втратила роботу, і яка прийняла погане рішення в паніці».
Згодом американська газета The New York Times написала про те, що сирійському біженцю, збитому угорською телеоператоркою, довелося зіткнутися з вірусним поширенням чуток про його членство в «Аль-Каїді», а саме в крилі «Джебхат ан-Нусра».
Ці чутки, пише The New York Times, базуються на неправильній інтерпретації двох дописів на сторінці Усами Абдула Мохсена у Facebook: зображення чорного прапору з мусульманською декларацією віри, відомою як Шахада, що проголошує: «Немає бога крім Аллаха і Мухаммад — пророк його», та оновленням статусу в кінці 2013, де він висловив захоплення сунітськими повстанцями, що борються з урядом Асада.
Пан Мохсен сказав, що ніколи не висловлював підтримку «Фронту ан-Нусра», але був учасником мирних демонстрацій проти уряду Асада у 2011 і пішов у відставку з посту в урядовій спортивній федерації до втечі з Дейр аль-Зур два роки тому, коли ситуація погіршилася. «Я ненавиджу насильство. Ось чому я вирішив покинути Дейр аль-Зур. Я ніколи не приєднувався до якого-небудь угрупування», - сказав Мохсен.
Нагадаємо, невдовзі після інциденту з операторкою Петрою Ласло, футбольна школа в Іспанії запропонувала Мосхену роботу тренера.