Суперечливий закон про ЗМІ може поставити під сумнів головування Угорщини в ЄС
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суперечливий закон про ЗМІ може поставити під сумнів головування Угорщини в ЄС
Новий суперечливий закон про ЗМІ, ухвалений парламентом Угорщини в ніч на вівторок, дозволяє державі суворо контролювати не лише громадсько-правові, але й приватні теле- та радіостанції, газети й інтернет-портали. Це порушує дух законів ЄС, заявив міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн. Він закликав Єврокомісію негайно відреагувати.
Необхідний політичний тиск
«Я виходжу з того, що Єврокомісія, яка є вартовим дотримання угод ЄС, мусить відреагувати. Я все ще сподіваються, що до першого січня, коли Угорщина має заступити на головування в ЄС, керівництву країни чітко вкажуть на те, що такий закон не повинен вступити в силу. Якщо ми це допустимо, це означатиме політику подвійних стандартів. Адже пропагуючи назовні свободу слова та думки, всередині самого ЄС це порушується. Нам потрібно здійснити необхідний політичний тиск», – підкреслив Ассельборн.
Він відкрито звинуватив угорське керівництво в авторитарних тенденціях. «Досі останнім диктатором Європи вважався білоруський президент Лукашенко. Однак якщо цей закон вступить у силу, то таке твердження вже буде не зовсім справедливим», – додав він. Міністр нагадав, що навіть австрійський правий популіст Йорґ Гайдер, через якого ЄС свого часу намагався ізолювати уряд Австрії, ніколи не намагався взяти ЗМІ під свій контроль.
Будапешт матиме проблеми
Різка критика нового угорського закону про ЗМІ пролунала і в Європарламенті. Голова фракції соціал-демократів Мартін Шульц в інтерв'ю газеті Frankfurter Rundschau заявив, що Європарламент обов'язково дасть свою критичну оцінку угорському закону. Він застеріг, що якщо європейські критерії в галузі ЗМІ не будуть дотримані, Будапешт матиме серйозні проблеми.
А депутат Європарламенту від вільних демократів Александр Альваро назвав украй дивним те, що майбутній голова ЄС має намір «заткнути рота критичним ЗМІ у власній країні». «Угорський уряд має запитати себе, чи дійсно він внутрішньо підтримує проект під назвою Євросоюз, розділяє його цінності і готовий взяти на себе головування в ЄС наступного року», – зазначив європарламентар.
Джерело: dw-world.de