У Чехії журналістам одного з телеканалів наказали показувати біженців як загрозу

У Чехії журналістам одного з телеканалів наказали показувати біженців як загрозу

15:00,
6 Червня 2016
2496

У Чехії журналістам одного з телеканалів наказали показувати біженців як загрозу

15:00,
6 Червня 2016
2496
У Чехії журналістам одного з телеканалів наказали показувати біженців як загрозу
У Чехії журналістам одного з телеканалів наказали показувати біженців як загрозу
Автори:
Приватний чеський канал TV Prima потрапив під шквал критики після оприлюднення подробиць редакційної колегії, на якій журналістам наказали показувати біженців як загрозу.

Про це повідомляє чеська служба Radio Free Europe.

На таємному аудіозаписі редколегії TV Prima від вересня минулого року, оприлюдненому чеським сайтом Hlidaci Pes, можна почути як редактор натякає журналістам на те, що біженців слід представляти в якості ризику для країни. Тим же, хто не згоден з цією позицією, радили підшукати інше робоче місце.

Заступник голови ради директорів компанії, якій належить приватний телеканал, також на зустрічі недвозначно вказав журналістам на те, чого від них чекають.

Характеризуючи нинішню ситуацію з біженцями як потенційний «початок кінця" і стверджуючи, що він не хоче, щоб його 9-річна донька носила паранджу в 20 років, Любош Джетмар розповів присутнім про  свій страх міграційної кризи, яка «може бути більшою проблемою ніж ми думаємо».

«Зараз в Європі кілька сотень тисяч мігрантів, а може бути мільйон» - сказав він, додавши, що мігранти не поважатимуть правила європейських країн.

Оприлюднення запису спровокувало запеклу дискусію навколо того, яким чином міграційна криза висвітлюється в чеських ЗМІ.

Телеканал TV Prima спочатку звинуватив Hlidaci Pes в спекуляціях, але зрештою опублікував заяву з цього приводу. У ній стверджувалося, що висвітлення новин було «засноване на незалежному описі подій», а вереснева нарада проводилася з метою формування зрозумілого і послідовного підходу до поточних проблем біженців.

Також заперечувалось, що журналістам було наказано подавати інформацію про мігрантів в негативному ключі.

Телеканал на свій захист посилався на доповідь, опубліковану у грудні регулюючим органом чеських ЗМІ, в якій підтверджується «збалансований характер» його новин.

Насправді ж Рада з радіо і телебачення повідомила, що телетрансляції TV Prima про ситуацію з мігрантами «надмірно ігнорували перспективи самих біженців і замість цього зображували їх як проблему для європейців».

У світлі публікацій Hlidaci Pes регулятор чеських медіа пообіцяв провести ще один докладний аналіз телевізійних новин про міграційну кризу.

Нагадуємо, що журналісти популярної передачі Le Petit Journal французького телеканалу Canal+, яка показує новини дня в сатиричному стилі, висміяли спосіб подачі новини з Франції російськими телеканалами, зокрема, каналом «Росія 24».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
RFE/RL
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду