
В Україні зріс рівень вебдоступності держсайтів


В Україні четвертий рік поспіль зростає рівень вебдоступності держсайтів. Чверть держсайтів у 2024 році були достатньо доступні для людей з інвалідністю. Про це йдеться у повідомленні на сайті ПРООН.
Там зазначають, що це результати аналізу базової вебдоступності 100 найбільших сайтів органів виконавчої влади.
«Проводимо дослідження вже четвертий рік поспіль. Це допомагає відстежувати прогрес і виправляти виявлені проблеми доступності», — повідомляють в організації.
Також там розповіли, що змінилося за цей час.
З 2021 року кількість сайтів із достатнім та високим рівнями доступності збільшилася на 11%, за рік — на 2%. У 2024 році нарахували таких 24 сайти зі 100 проаналізованих.
Сім сайтів торік мали високий рівень вебдоступності. У 2023 році, для порівняння, таких було чотири, а у 2021-му — лише один.
Кількість ресурсів із низьким рівнем доступності зменшується: 21 сайт зі 100 у 2024-му проти 39 — у 2021 році. Але стабільною лишається найбільша частка — із середнім рівнем доступності. Таких сайтів аж близько 50%.
Високий рівень базової доступності показали портали «Дія.Безбар'єрність» і «Дія.Освіта», сайти Національного банку України, Електронного суду, а також Вінницької, Львівської та Харківської обласних державних адміністрацій.
Три сайти продемонстрували найбільший прогрес у підвищенні базової доступності за рік: портали «Дія» та «Дія.Освіта» (по +6 балів у рейтингу) і сайт Міністерства освіти і науки України (+5 балів).
Аналіз базової доступності 100 сайтів органів виконавчої влади був проведений ПРООН в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія» за фінансування Швеції спільно з Центром компетенцій з цифрової доступності наприкінці 2024 року.
Нагадаємо, що за підсумками 2023 року 23% сайтів державних органів влади вийшли на достатній та високий рівень доступності для людей з порушеннями слуху, зору, опорно-рухового апарата. Порівняно з 2021 роком цей показник зріс на 9%.
Фото: ПРООН