Генасамблея ООН ухвалила «Пакт про майбутнє»

Генасамблея ООН ухвалила «Пакт про майбутнє»

14:55,
23 Вересня 2024
913

Генасамблея ООН ухвалила «Пакт про майбутнє»

14:55,
23 Вересня 2024
913
Генасамблея ООН ухвалила «Пакт про майбутнє»
Генасамблея ООН ухвалила «Пакт про майбутнє»
«Пакт про майбутнє» вміщує перелік намірів країн щодо розв’язання глобальних проблем.

Генеральна Асамблея ООН схвалила декларацію «Пакт про майбутнє», в якій її підписанти зобов’язалися вжити конкретних дій для розвʼязання глобальних проблем та створення безпечнішого, мирного, стійкого та інклюзивного світу для майбутніх поколінь. Про це повідомлено на сайті ООН.

Пакт разом з додатками до нього — Глобальним цифровим договором та Декларацією про майбутні покоління — ухвалили консенсусом, хоча в останню хвилину Росія, а також Іран, КНДР і Сирія запропонували внести поправку, яку в підсумку відхилили.

Поправка мала на меті включити текст, що закликає до невтручання в будь-яке питання національного суверенітету і пріоритету міжурядових обговорень, фактично применшуючи роль громадянського суспільства або інтересів приватного сектора.

«Пакт про майбутнє» вміщує перелік намірів країн щодо розв’язання глобальних проблем — від воєнних конфліктів та зміни клімату до штучного інтелекту та реформування ООН і глобальних інституцій.

42-сторінковий документ має розділи «Сталий розвиток та фінансування розвитку», «Міжнародний мир і безпека», «Наука, технології, інновації та цифрове співробітництво», «Молодь та майбутні покоління».

У розділі про мир і безпеку зазначено, що «лихо війни набуває нових і небезпечніших форм». Сьогодні «світ ближче до ядерної конфронтації, ніж будь-коли від часу закінчення Холодної війни».

Схваливши пакт, держави-члени ООН, серед іншого, зобов’язалися:

  • прискорити досягнення Цілей сталого розвитку та Паризької угоди про зміну клімату;
  • дослухатися до молоді й залучати її до процесу ухвалення рішень на національному і глобальному рівнях;
  • розбудовувати міцніші партнерства з громадянським суспільством, приватним сектором, місцевими та регіональними органами влади тощо;
  • подвоїти зусилля з розбудови й підтримки мирних, інклюзивних і справедливих суспільств та усунення першопричин конфліктів;
  • захищати всіх цивільних осіб у збройних конфліктах;
  • прискорити виконання зобовʼязань щодо жінок, миру та безпеки.

Глобальний цифровий договір — це перша всесвітня угода про міжнародне регулювання штучного інтелекту (ШІ) і ґрунтується на ідеї, що технології повинні давати користь усім.

Він окреслює зобов’язання щодо забезпечення того, щоб цифрові технології сприяли сталому розвитку та дотриманню прав людини, а також щодо подолання таких ризиків, як цифровий розрив.

Декларація про майбутні покоління фокусується на забезпеченні добробуту майбутніх поколінь, а також підкреслює необхідність включення їхніх інтересів у процеси ухвалення рішень.

Вона також підкреслює важливість захисту навколишнього середовища, сприяння рівності між поколіннями та забезпечення врахування довгострокових наслідків сьогоднішніх дій.

Уточнимо, «Цілі сталого розвитку» ООН містять 17 глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань. Серед них подолання бідності, якісна освіта, гендерна рівність, мир та інші.

Фото: ілюстративне / ООН

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду