ЮНЕСКО запускає онлайн-курс з медіаграмотності для інфлюенсерів

ЮНЕСКО запускає онлайн-курс з медіаграмотності для інфлюенсерів

13:39,
11 Листопада 2024
1242

ЮНЕСКО запускає онлайн-курс з медіаграмотності для інфлюенсерів

13:39,
11 Листопада 2024
1242
ЮНЕСКО запускає онлайн-курс з медіаграмотності для інфлюенсерів
ЮНЕСКО запускає онлайн-курс з медіаграмотності для інфлюенсерів
Блогерам будуть розповідати про основи журналістських стандартів та етики.

Про це повідомила керівниця проєктів у сфері свободи слова, доступу до інформації та безпеки журналістів Бюро ЮНЕСКО в Україні Тереза Хорбахер під час міжнародної конференції «Медіаграмотність в умовах війни та глобальних трансформацій».

Курс «Цифрові контент-креатори та журналісти: як бути надійним голосом в онлайн-просторі» починається 18 листопада. Його розроблено у партнерстві з Центром журналістики імені Найта при Університеті Техасу в Остіні. Мета — надати цифровим контент-креаторам та журналістам ключові навички та знання для подолання цифрових викликів, професійної комунікації та підтримки прозорих онлайн-практик, орієнтованих на права людини.

Навчання безплатне та триватиме чотири тижні, по 90 хвилин на тиждень з гнучким графіком. По завершенню курсу усі учасники отримають сертифікати.

Зареєструватися можна за посиланнями: англійською, французькою, іспанською та португальською мовами.

У рамках дискусії «Міжнародна колаборація у сфері посилення медіаграмотності населення різних країн світу. Вклад України» Тереза Хорбахер розповіла, що якщо до участі долучаться українські інфлюенсери, ЮНЕСКО працюватиме над тим, щоб курс був доступний українською.

«Ми будемо роз’яснювати інфлюенсерам основи медіаграмотності, журналістських стандартів та етики. Це робота, у якій є певні стандарти якості, і ми сподіваємося, що лідери думок працюватимуть над своїм контентом і чесно казатимуть аудиторії, що вони не є журналістами. Для українських лідерів думок це було б дуже цікаво та важливо», — розповіла представниця ЮНЕСКО.

Також під час виступу Тереза Хорбахер розказала, що одним із завдань штаб-квартири ЮНЕСКО є розробка глобальних стандартів та створення платформ для комунікації між країнами-членами ЮНЕСКО.

У рамках цієї діяльності відбулися Глобальний тиждень медіаграмотності та конференція в Йорданії, на якій була представлена українська сторона. Окрім того, команда з України перемогла в Молодіжному хакатоні з медіаграмотності.

Тереза Хорбахер додала, що ЮНЕСКО готує стратегію щодо протидії впливу тих, хто поширює дезінформацію. За її словами, люди багатьох країн, зокрема, Африки та Азії, залишаються беззахисними проти тактик пропаганди.

На її думку, один із цікавих способів, як Україна може проявити себе в альянсах з країнами Глобального Півдня, — сприяти підвищенню їхньої медіаграмотності, посилювати місцеву журналістику та зв’язки між громадянським суспільством та медіа цих країн.

Нагадаємо, наприкінці жовтня за участі ЮНЕСКО відбулася конференція «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні».

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду