Модератори TikTok блокують контент про ЛГБТ — The Guardian

The Guargian

Днями «Детектор Медіа» писав, що видання The Guardian отримало доступ до інструкцій для модераторів TikTok, які містили ряд настанов щодо блокування контенту. Зокрема, дотак званого «стоп-списку» увійшли Володимир Путін та Дональд Трамп.

Тепер журналісти The Guardian проаналізували іншу частину інструкцій, згідно яких модератори Tik Tok блокують також і ЛГБТ-контент.

Соцмережа забороняє будь-який контент, який може сприйматися як позитивний про геїв чи про права геїв. Приміром, забороняють відео, де одностатеві пари тримаються за руки. Такий контент блокують навіть у країнах, де гомосексуалізм ніколи не був незаконним, пише видання.

Більш суворими є правила соцмережі щодо країн «із консервативними моральними кодексами». Для таких держав інструкції містили значно більш суворий набір правил.

Наприклад, The Guardian побачив інструкції для Туреччини, в яких TikTok прямо забороняв контент, пов'язаний з курдським сепаратизмом, президентом країни Реджепом Ердоганом. Вказувалося, що його «не можна критикувати, публікувати проти нього наклепи». За таким самим зразком блокувався  контент про «захист прав гомосексуалістів» та «просування гомосексуалізму». У всіх цих правилах TikTok пішов значно далі, ніж цього вимагає закон, пише видання.

Тим часом у TikTok заявили виданню, що ці норми були скасовані ще у травні на користь «локалізованих підходів, включаючи місцевих модераторів, місцевої політики щодо вмісту та модерації, місцевого вдосконалення глобальної політики соцмережі».

У заяві TikTok йдеться, що ця соцмережа є «майданчиком для творчості, що сповідує відданість рівноправності та різноманітності».

Нагадаємо, «Детектор Медіа» раніше повідомляв, що ЛГБТ-активісти звинуватили Google та Youtube у дискримінації та подали проти них позов.

comments powered by Disqus