З України вели вкрай популярну фейсбук-групу, яка агітувала за Трампа. Її заблокували

З України вели вкрай популярну фейсбук-групу, яка агітувала за Трампа. Її заблокували

13:01,
24 Вересня 2019
3433

З України вели вкрай популярну фейсбук-групу, яка агітувала за Трампа. Її заблокували

13:01,
24 Вересня 2019
3433
З України вели вкрай популярну фейсбук-групу, яка агітувала за Трампа. Її заблокували
З України вели вкрай популярну фейсбук-групу, яка агітувала за Трампа. Її заблокували
Автори:
Фейсбук-група «Я люблю Америку» (I Love America) публікувала вірусний контент, який отримував більшу популярність, ніж дописи топових американських ЗМІ.

Про це повідомляє сайт Popular Information. Група «Я люблю Америку» мала 1,1 млн підписників. Десять її менеджерів — з України. Також по одному редактору було з Казахстану, Франції і США.

«Веб-сайт, який раніше був прив’язаний до цієї фейсбук-сторінки, зареєстрований на Андрія Зюзікова — онлайн-стратега з Одеси… І якщо у 2017 році ця сторінка фокусувалася на патріотизмі, то в останні місяці вона почала активно просувати пропагандистські дописи за Трампа», — пише видання.

Крім того, ці меми були паралельно опубліковані на інших сторінках, які підтримують президента США Дональда Трампа. Одна з них — «Боже благословення Дональду та Меланії Трамп, Боже благословення Америці». Всі ці сторінки були створені за останні декілька місяців і велися менеджерами з України.

«Сторінка «Я люблю Америку» — лише верхівка айсберга. Існує складна мережа сторінок Facebook, якими керують люди в Україні, і які збирають велику аудиторію, публікуючи меми про патріотизм, Ісуса та милих собак. Зараз ці сторінки використовуються для перенаправлення широкої аудиторії у русло пропаганди за Трампа. Ці сторінки також активні в соціальній мережі Instagram, яка належить Facebook», — повідомляє видання.

Воно також виявило, що ця мережа сторінок транслювала меседжі, які поширювалися свого часу російським «Агентством інтернет-досліджень» (IRA) — «фабрикою тролів» з Санкт-Петербурга.

Взаємодія користувачів з контентом групи «Я люблю Америку» була більшою, за топові американські ЗМІ: USA Today, Los Angeles Times, Buzzfeed News. Це дані Crowdtangle — компанії з соціальної аналітики, що належить Facebook

Компанія Facebook спочатку відповіла Popular Information, що зазначені групи не порушують її правил і не є «скоординованою неправдивою поведінкою». Утім після виходу статті групу усе ж заблокували, посилаючись на порушення правил щодо спаму та фальшивих облікових записів, пише Washington Post.

Нагадаємо, нещодавно Facebook видалила в Україні 168 акаунтів, 149 сторінок та 79 груп, які мали близько 4,2 млн фоловерів. Сторінки і групи керувалися фейковими акаунтами, а імена постійно змінювалися. Серед видалених найбільшу кількість підписників мали сторінки інтернет-видань Znaj.ua, Politeka та Hyser. Ці видання часто поширюють неперевірену інформацію з клікбейтними заголовками.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
s.marketwatch.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду