Facebook призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великих масивів даних

pixabay.com

Це сталося вчерез скандал, який збурило викриття витоку мільйонів юзерів платформи фірмі з політичного консалтингу Cambridge Analytica, повідомляє агентство Reuters.

Призупинення роботи цих 200 додатків стало першою стадією внутрішнього розслідування Facebook щодо роботи додатків.

За словами віце-президента компанії, який відповідає за партнерство з продуктів Айма Арчібонґа (Ime Archibong), роботу додатків призупинили, щоб з’ясувати, чи зловживали вони отриманими даними.

Facebook також повідомила, що з 21 березня, коли гендиректор компанії Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) оголосив про початок розслідування, вона переглядає тисяч додатків, які працюють на її платформі.

«Потрібно зробити ще набагато більше роботи, щоб знайти всі додатки, які могли зловживати ланими людей, які є на Facebook, і це займе деякий час. Келикі команди внутрішніх та зовнішніх фахівців наполегливо працюють над якомога швидшим розслідуванням роботи цих додатків», – розповів пан Арчібонґ.

Нагадаємо, в березні The New York Times та The Observer опублікували матеріали,  в яких викрили значний витік персональних даних користувачів Facebook в обхід правил соцмережі компанії з політичного консалтингу Cambridge Analytica, яка зокрема співпрацювала зі штабом Дональда Трампа під час американських виборів 2016 року. Згідно з внутрішнім розслідуванням Facebook, Cambridge Analytica могла отримати доступ до даних 87 мільйонів її користувачів, більшість з яких — із США.  Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада СШАВеликої БританіїНімеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. 

Внаслідок цього акції Facebook впали в ціні, що завдало компанії збитків на близько $5 млрд.

Через викриття зловживання даними пан Цукерберг протягом двох днів свідчив у Конгресі США.

Компанія анонсувала низку змін в правилах соцмережі, наприклад спрощене керування особистими даними та можливість очистити історію переглядів й пообіцяла «повернутися до свого коріння» та зосередитися на інтересах своїх користувачів. Також  Facebook пообціяла платити до 40 тисяч доларів за виявлення випадків зловживання даними.

Дані нещодавнього інтернет-опитування показали, що більшість юзерів Facebook з США продовжуть користуватися платформою в такому ж режимі, як і до викриття діяльності Cambridge Analytica.

comments powered by Disqus