Великобританія оприлюднила документи, в яких менеджмент Facebook обговорює продаж даних користувачів

Daily Cambridge

Таким чином британські урядовці хочуть довести, що Facebook планувала продавати особисті дані своїх користувачів третім сторонам, пише Financial Times. Згідно з листуванням, в 2012 році в компанії обговорювали можливість надання платного доступу великими рекламодавцям до даних користувачів. Серед учасників листування — засновник компанії Марк Цукерберг, вказує The Guardian.

Внутрішню переписку отримав комітет з питань культури, медіа та спорту в Палаті громад Великобританії минулого місяця в межах судового процесу за участі американського розробника програмного забезпечення Six4Three та соцмережі Facebook.

З листування стає зрозуміло, що в 2015 році компанія почала завантажувати дані про дзвінки та переписку користувачів. Менеджмент обговорював як це робити, аби самі юзери про це не знали та процес не вимагав їх прямої згоди.

З 2013 року Facebook використовувала придбаний нею сервіс Onavo, щоб збирати дані з пристроїв iPhone. Тоді вони показали, що на мобільних пристроях WhatsApp більш популярний, ніж Facebook Messenger. Компанія через рік купила WhatsApp.

Після 2015 року Facebook почала обмежувати доступ компаній до даних користувачів, але залишила таку можливість для вузького кола обраних компаній, серед яких були Netflix, Lyft та Airbnb. В листах також пропонувалося, аби комапнії купували в Facebook певний обсяг реклами в обмін на доступ до даних.

Представник Facebook Константінос Папамілітіадіс (Konstantinos Papamiltiadis) заявив, що документи, які зібрав для судового розгляду розробник Six4Three, відображають не повну картину й є вирваними з контексту, а тому викривлюють всю історію.

«Хочу роз'яснити ситуацію: Facebook ніколи не продавав нікому дані. Наші API завжди були безкоштовними, і ми ніколи не вимагали від розробників платити за їхнє використання, безпосередньо або шляхом покупки реклами», — зазначив він.

Нагадаємо, про внутрішню переписку Facebook, яку вилучили британські законодавці, стало відомо наприкінці листопада. Тоді The Wall Street Journal вдалося дізнатися, що в Facebook розмірковували над тим, як наростити свої прибутки за рахунок продажу даних користувачів.

comments powered by Disqus