Британія оштрафувала Facebook на півмільйона фунтів через витік даних Cambridge Analytica

The Verge

Як пише The Guardian, штраф на компанію наклали через витік даних 50 мільйонів користувачів компанії Cambridge Analytica. Facebook звинуватили в тому, що соцмережа дала доступ до даних користувачів стороннім розробникам й при цьому не отримала на це їх згоди.

Це максимальний дозволений штраф у Британії на момент скандалу з Cambridge Analytica. Якби він відбувся після того, як в ЄС було прийняте нове законодавство щодо захисту даних користувачів (General Data Protection Regulation, GDPR), то він міг би бути ще більшим. Facebook могли б оштрафувати на суму до 17 мільйонів фунтів стерлінгів або до 4% від світового обороту (1,9 мільярда доларів).

Як вказує The Guardian, враховуючи, що в 2017 році компанія заробила 31,5 млрд фунтів стерлінгів, штраф у 500 тисяч для Facebook  — це крапля в океані.

Нагадаємо, штраф для Facebook був призначений ще в липні цього року.  Нагадаємо, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analityca у 2015 році придбала дані мільйонів профілів користувачів Facebook.

Ці дані незаконно збирала компанія, яку заснував вчений Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександр Коган. Він створив додаток із тестом This Is Your Digital Life, який з 2014 року проходили користувачі. Зібрана ним інформація про юзерів, а також їхніх друзів у соцмережі могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами.

comments powered by Disqus