В Україні запустили платформу для самоорганізації жителів багатоквартирних будинків

В Україні запустили платформу для самоорганізації жителів багатоквартирних будинків

18:46,
26 Листопада 2015
2536

В Україні запустили платформу для самоорганізації жителів багатоквартирних будинків

18:46,
26 Листопада 2015
2536
В Україні запустили платформу для самоорганізації жителів багатоквартирних будинків
В Україні запустили платформу для самоорганізації жителів багатоквартирних будинків
Автори:
«Жителі» - платформа, яка об'єднує мешканців великих будинків для комунікацій, спілкування та самоорганізації, що дає можливість створити більш комфортні умови для життя.

Усіх сусідів об'єднує адреса будинку - за цим принципом і влаштована платформа «Жителі». Після реєстрації користувач стає мешканцем будинку. Причому, йому не потрібно шукати сусідів, оскільки платформа одразу покаже всіх зареєстрованих.  

«Деякі речі в житті повинні бути простими і доступними, і спілкування з сусідами - одне з них. З Жителями Ви завжди будете на відстані одного кліка від Ваших сусідів. Так що можете сміливо попрощатися з незручним мовчанням у ліфті і почати вітатися з сусідами вже сьогодні!», - зазначають автори проекту.

Мета «Жителів» - посприяти самоорганізації мешканців задля створення більш комфортних та безпечних умов для життя.

«Ми вважаємо, що чим більше сусіди будуть спілкуватися один з одним, тим більше великих речей буде відбуватися навколо. Ваш будинок, під'їзд і двір можуть бути такими, як Ви хочете. Тепер за допомогою Жителів Ви знайдете однодумців у Вашому домі і зможете почати змінювати світ на краще вже сьогодні. Вирішуйте організаційні питання, не виходячи з власної квартири. Країна починається з Вашого будинку».

Розробниками і засновниками онлайн-платформи є двоє киян: Роман Дунін і Сергій Сергійчук. Робота над проектом тривала впродовж останніх 6 місяців. Ідея виникла два роки тому, коли пан Сергійчук, один із засновників платформи, переїхав з будинку з ОСББ до звичайного житлового будинку в Києві без такого об’єднання.

«Я був вражений жахливим станом під’їздів і території біля будинку. Виникло бажання щось змінити, постало питання, як зібрати всіх сусідів, до того ж незнайомих. Так і народилася ідея соціальної платформи», - розповів засновник.

Нині на платформі зареєстровано більше 4000 користувачів і створено більше 2700 спільнот в будинках.

«На початку ми запустили кілька будинків у місті Києві в тестовому режимі, і, якщо чесно, навіть не могли подумати, що все так стрімко набере обертів. Кілька тижнів тому інформація просочилася в пресу, і люди почали цікавитися і реєструватися. Ми почали роботу з Києва, так як тут проживаємо, але і в інших містах України платформа працює, і люди проявляють інтерес і реєструються».

Автори проекту вважають, що платформа може стати ще актуальнішою в разі ухвалення закону про скасування ЖЕКів: № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Також вони наголошують на тому, що проект постійно розвивається, а самі мають безліч ідей для підвищення ефективності комунікації з сусідами. Так, невдовзі на платформі з'явиться система підтвердження мешканців будинку.

«У підтверджених сусідів буде в рази більше прав, вони зможуть переглядати інформацію, приховану від сторонніх, а також ми плануємо запустити систему голосування, збору грошей на проекти будинку і систему подій», - зауважив засновник.

За останні два тижні на платформі з'явилася можливість спілкування не тільки в будинку, але й на своїй вулиці, районі та місті, завантаження документів, функція «Переїзду» (якщо користувач допустив помилку під час реєстрації або змінив місце проживання, він може оформити заявку на переїзд). На порталі також присутня опція «Запросити сусідів», що дозволяє кожному користувачеві роздрукувати персональну листівку для свого будинку. Розмістити таку листівку можна у під’їзді або ліфті - таким чином в будинках з'являється більше знайомих сусідів.

Нагадуємо, що у вересні в Україні стартував український медійний проект «Неймовірно», який допомагає постраждалим бійцям АТО читанням матеріалів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду