Словник Merriam-Webster назвав словом 2018 року «справедливість»

merriam-webster.com

Про це йдеться на сайті онлайн-сервісу.

Кількість пошукових запитів за цим словом збільшилася на 74% у порівнянні з 2017 роком.

«Концепція справедливості була в центрі багатьох дискусій 2018 року: расова справедливість, соціальна справедливість, судова справедливість, економічна справедливість. Справедливість має різні значення — від технічних та юридичних до високих та філософських. Питання про те, що саме ми маємо на увазі, коли використовуємо термін, залишається актуальним і дискусійним», — йдеться в публікації Merriam-Webster.

Інтерес до цього слова організація пов'язує також із публікаціями в медіа про виконавчу гілку влади в США, відповідальному за виконання законів. А Міністерство юстиції країни інколи згадувалося просто як «Юстиція» (в англійській мові на позначення «юстиції» та «справедливостія» вживається одне слово. — ДМ. ). Не зникало з новин протягом року розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в вибори в США 2016 року, яке здійснюється через Департамент юстиції. Крім того, це слово часто використовувалося під час слухань щодо призначення Бретта Кавано на посаду судді Верховного суду США і публікаціях про них у ЗМІ.

Окрім того, в топ найпопулярніших у користувачів онлайн-словника ввійшли: «націоналізм» (nationalism), «пансексуальний» (pansexual), «орієнтир» (lodestar), «Богоявлення» (epiphany), «даремний» (feckless), laurel (слово з акустичної загадки, яка набула поширення цього року) тощо.

Торік словом року Merriam-Webster назвав «фемінізм». Інтерес до слова був зумовлений викриттям культури насильства та переслідування, спровокованого розслідуванням щодо американського продюсера Гарві Вайншейна.

Нагадаємо, видавництво Collins назвало словом 2018 року «single-use» («одноразовий»). Тоді як за версією Оксфордського словника ним став прикметник «toxic» («токсичний», «отруйний»), а ресурс Dictionary.com обрав «misinformation» («викривлена інформація»).

comments powered by Disqus