Видавництво Collins назвало «Fake news» поняттям року

Видавництво Collins назвало «Fake news» поняттям року

13:44,
3 Листопада 2017
4815

Видавництво Collins назвало «Fake news» поняттям року

13:44,
3 Листопада 2017
4815
Видавництво Collins назвало «Fake news» поняттям року
Видавництво Collins назвало «Fake news» поняттям року
Автори:
Видавництво Collins визнало «словом року» термін «Fake news» (фейкові новини), який активно використовувався в ЗМІ.

Про це повідомляє ВВС.

У видавництві повідомили, що використання цього словосполучення в 2017 році зросло на 365%. Як відомо, його часто використовує в своєму твітер-акаунті президент США Дональд Трамп. Крім того, термін fake news у своїх промовах вживали прем'єр-міністр Британії Тереза Мей, британський політик-ліберал Джеремі Корбін та інші публічні особи.

Видавництво затвердило таке визначення «фейкових новин»: «Фальшива, часто сенсаційна інформація, розповсюджена під виглядом новин».

«Фейкові новини, як твердження чи обвинувачення, цього року були скрізь, підриваючи довіру громадськості до ЗМІ», – заявила Гелен Ньюзтід, керівниця мовного контенту видавництва Collins.

 Видавництво також підготувало іронічний відеоролик на тему фейкових новин

Іншими претендентами на найбільш вживане слово були «insta» (похідне від назви соціальної мережі Instagram), «spinner» (іграшка), «gig economy» (економіка фрілансерів та спеціалістів, що працюють за короткими контрактами), «gender fluid» (людина, яка не визначилася щодо своєї статі), та «cuffing season» (явище, коли самотня людина шукає партнера для того, щоб не залишатися одною взимку).

У словнику англійської мови, який впродовж десятиріч видає Collins, нове поняття з'явиться наступного року.

Видавництво Collins обирало слово року вже вп'яте. У 2016-му словом року став «брекзит» (brexit): іменник на означення виходу Великої Британії з Євросоюзу. У 2015-му – «дивитися запоєм» (Binge-watch): дієслово, що означає переглянути багато телевізійних програм. У 2014-му цей статус отримало ще одне дієслово: photobomb, яке означає зіпсувати фотографію смішними гримасами чи просто відійшовши з кадру. А в 2013-му Collins визнало словом року означення людини, яка добре розуміється на комп'ютерах і захоплюється ними, – «гік».

Нагадаємо, у 2016-му словом року за версією Оксфордського словника стало дотичне до фейкових новин поняття – «пост-правда».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
collinsdictionary.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
JohnJE
15:46 / 21.12.2021
creare site chisinau - web-think
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду