Уряд Австралії звинуватив російських хакерів у низці кібератак

hackersnewsbulletin.com
Про це повідомило видання The Examiner з посиланням на АР.

Міністерка оборони Австралії Маріс Пейн (Marise Payne) заявила, що близько 400 австралійських компаній у 2017 році постраждали від кібератак, здійснених російськими хакерами.

«Висновки, які ми як уряд зробили для себе і які мусять враховувати всі австралійці, полягають у тому, що пильність є абсолютно необхідною для кібербезпеки», – заявила пані Пейн.

Міністр кібербезпеки країни Ангус Тейлор (Angus Taylor) проте зазначив, що їм не вдалося завдати серйозної шкоди. «Ця спроба Росії є чітким нагадуванням про те, що австралійський бізнес та приватні особи є постійною мішенню для незаконної діяльності як звичайних зловмисників, так і хакерів, підтримуваних урядами інших держав, і ми маємо дотримуватися суворих норм кібербезпеки», – додав він.

За словами міністра, отримати доступ до австралійських мереж хакери змогли через комерційно доступні роутери.

«Це демонструє, що будь-який підключений пристрій є вразливим до шкідливої діяльності», – сказав пан Тейлор.

Нагадаємо, днями Національний центр кібербезпеки Великобританії (NCSC), американське ФБР та Міністерство національної безпеки США (DHS) випустилиспільне сповіщення про шкідливу інтернет-діяльність, яку провадить уряд Росії. У ній вони попереджають про широкомасштабну кампанію з кібератак та кібершпіонажу, головними цілями якої є державні та приватні організації, які водночас мають критично важливе значення для інфраструктури. 

Як писав MediaSapiens, у лютому Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення.

comments powered by Disqus