У Німеччині заборонили «Гуглу» давати підрядникам прослуховувати голосові команди користувачів

mondrian.mashable

Про це пише Tech Crunch.

Минулого місяця стало відомо, що фахівці компанії прослуховують голосові команди, які користувачі віддають смарт-динаміку Google Home або додатку Google Assistant. Крім того, невелику частину (0,2% записаних команд) віддають на розшифровку експертам-лінгвістам.

Хоча, приміром, німецькомовні працівники отримали більше тисячі записів з Бельгії. Сайт VRT пише, що декого з користувачів можна було ідентифікувати. Працівники могли почути адреси людей, обговорення медичних питань тощо.

Гамбургський орган захисту даних (Hamburg DPA) вважає, що така практика порушує правила ЄС щодо захисту персональних даних (GDPR). «Гугл» заявила, що з 26 липня припинила застосовувати такі методи роботи.

«Використання систем електронних помічниківв ЄС повинно відповідати вимогам GDPR про захист даних. Щодо Google Assistant є значні сумніви такої відповідності.Використання таких систем повинно здійснюватися прозоро, щоб користувачі усвідомлено давали свою згоду на обробку їхніх даних», — каже Йоганнес Каспар (Johannes Caspar), уповноважений із захисту даних Гамбурга.

TechCrunch додає, що зараз на ринку є безліч інших систем штучного інтелекту, які постійно увімкнені. Зазвичай, вони мають спеціальне слово для того, щоб почати запис і транслювати його на хмарний сервіс. Утім часто вони можуть почати запис помилково і надіслати у мережу частини розмов.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що компанія Apple також призупинила прослуховування запитів користувачів до Siri за допомогою підрядників, що аналізували мовлення.

comments powered by Disqus