Понад 10 млн користувачів Android встановили фейкову програму, яка стягувала з них кошти

Додаток, названий «Оновлення для Самсунг» в Google Play, обіцяв користувачам оновлення прошивки Android, але після його встановлення він перенаправляв їх на рекламну ферму, яка стягувала гроші з користувачів за завантаження оновлення. Про це повідомляє The Next Web.

Видання пише, що цей додаток все ще є на Play Store, а дослідник безпеки Олексій Купрінс заявив, що зв'язався з компанією «Гугл», аби його прибрали. Журналісти The Next Web також надіслали листа компанії.

Про існування фейкового додатку їм стало відомо зі свіжої доповіді CSIS Security Group. Там писали, що фальшивий додаток обіцяє оновлення оновлення для телефонів Samsung, і його встановили понад 10 мільйонів користувачів. Також журналісти написали, що впродовж останніх місяців помічали чимало звітів про Google Play Store, де розміщені фальшиві програми, розроблені для того, щоб заманити користувачів і заробити гроші за допомогою рекламних ферм.

У доповіді CSIS зазначають, що крім показу реклами, фейковий додаток пропонував щорічну підписку на завантаження прошивки Самсунг за $ 34,99. Проте платіж не оброблявся через підписки користувача у Google Play. Доводилося вводити номер кредитної картки та просто «довіряти сайту». Крім того, у шахрайській програмі писали, що могли розблокувати будь-яку SIM-карту за 19,99 доларів США.

У виданні нагадали, що подібні програми можуть не тільки обдурити користувача і «виманити» гроші, але й потенційно поставити конфіденційність під загрозу, збираючи дані. Журналісти закликали компанію актвізуватися у напрямку боротьби з такими додатками, аби швидко видаляти подібне «сміття».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що компанія «Самсунг» працює над розробкою технології 6G.

comments powered by Disqus